Pokuszenie historyczne. Ze świata szabel i kontuszy

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza STOPKA
978-83-85734-90-1
jasmina

Historia kultury nie musi być nudna – i nie jest. Autor przed dociekliwymi stawia frapujące pytania: Ilu było Polaków w Polsce? Czy masoni rządzą światem? Jakie były intelektualne korzenie holokaustu? Jaki charakter miała polska tytułomania? Jaką rolę pełniły Kresy w dziejach Rzeczypospolitej? Jakie procesy ukształtowały kulturę ogólnochrześcijańską? To tylko niektóre – prezentowany zbiór artykułów motywuje do własnych poszukiwań.

Pięknie wydaną książkę w twardej oprawie zdobią artystyczne rysunki Stanisława Kędzielawskiego.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Od wydawcy

| 2016-03-18
Przeczytana: 2011 rok

Ze świata szabel i kontuszy. A wewnątrz książki: Ilu było Polaków w Polsce?; Rola Kresów w dziejach Rzeczypospolitej; wśród lęków i rozczarowań; wiara w spiski (jakżesz aktualne!); polska tytułomania; elita bita i nie bita; Czy Masoni rządzą światem?

Marek | 2015-01-18
Sławosz | 2012-10-11