Język wzorców

Okładka książki Język wzorców Christopher Alexander
Okładka książki Język wzorców
Christopher Alexander Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) popularnonaukowa
popularnonaukowa
A pattern language. Towns - Buildings - Construction
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2008-01-01
2008-01-01
978-83-60083-70-3
Małgorzata Trzebiatowska, Aleksandra Kaczanowska, Karolina Maliszewska

Sięgałem po nią wiele razy, bo tak naprawdę to nie jest książka o architekturze tylko o przestrzeni i zachowaniu ludzi w niej. Tak naprawdę to książka o tym jak życie toczy się w przestrzeni. To książka o życiu. Jeśli kochasz szukać i odczytywać wzorce w tym co widzisz, to pozycja obowiązkowa!

Książka ciekawa. Aktualnie nawiązuje do projektowania przestrzeni w mikro skali.
Czytałam anglojęzyczną wersję.

Czytałam anglojęzyczną wersję.

Nie dość, że utopia, to jeszcze wprawiająca w przygnębienie.
Te wszystkie pomysły są bardzo piękne i ładnie brzmi to wszystko, a najgorsze, że jest przedstawione tak, jakby to było łatwo zrobić. A ja wiem, że chociaż wierzę w te idee, w to światło z dwóch stron w każdym pokoju, w miękknie podłogi, w podcienia, w alkowy i w ogrody na dachu, to nawet w małej, prywatnej skali to jest nie do zrobienia, bo mieszkam w prefabrykowanym bloku i na prefabrykowanym osiedlu i nic nie zapowiada, żeby to się miało w najbliższym czasie zmienić.
Z kolei te większoskalowe pomysły zawarte w pierwszej części książki wymagałyby przekształcenia myślenia każdej osoby i całego społeczeństwa razem. Dlatego trochę smutek i trochę męczące to się zaczynało robić po 400 stronach szalejącego optymizmu.

Nie dość, że utopia, to jeszcze wprawiająca w przygnębienie.

• Architektura
  • Architektura i urbanistyka
  • ZAKUPY
  • W planach

Dodaj cytat z książki Język wzorców