Polskie prawo pracy

Wydawnictwo: LexisNexis
978-83-7620-096-3
popularnonaukowa
Tomasz

Polskie prawo pracy Andrzeja Mariana Świątkowskiego jest nowocześnie napisanym podręcznikiem. Autor doświadczony teoretyk i praktyk prawa pracy obszernie przedstawia instytucje polskiego prawa pracy w działaniu w kontekście orzecznictwa sądowego. Podręcznik zawiera systematyczny wykład części ogólnej prawa pracy oraz indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Autor omawia zakres przedmiotowy...

Podręcznik zawiera systematyczny wykład części ogólnej prawa pracy oraz indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Autor omawia zakres przedmiotowy prawa pracy, charakteryzuje źródła, funkcje, zasady, analizuje stosunki prawne regulowane przepisami prawa pracy: stosunki zatrudnienia, pracy, prawno-organizacyjne oraz cywilnoprawne. W części poświęconej zbiorowemu prawu pracy autor przedstawia partnerów społecznych (związki zawodowe, pracodawców i ich organizacje) i omawia ich kompetencje.

Podręcznik jest adresowany do studentów prawa, aplikantów oraz prawników praktyków.

W celu ułatwienia nauki wprowadzono pogrubienia podkreślające ważne partie materiału, piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów nie tylko tuż przed egzaminem oraz numery boczne umożliwiające szybkie odnalezienie w tekście książki pojęć z indeksu.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl