Pornografia

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
popularnonaukowa

Książka zawiera zbiór referatów wygłoszonych podczas II Lubelskiego Seminarium Karnistycznego zorganizowanego przez Katedrę Prawa Karnego Porównawczego Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie, prezentujących wieloaspektowe rozważania na temat pornografii ze szczególnym uwzględnieniem elementów prawnokarnych. W publikacji zaprezentowano próbę definicji pojęcia pornografia, historyczne, prawne i kryminologiczne aspekty zjawiska. Poruszono także szereg innych problemów, a wśród nich m.in.: zjawisko pornografii w Internecie, psychologiczne i społeczne następstwa konsumpcji pornografii, kwestię pornografii dziecięcej w świetle badań empirycznych.

źródło opisu: http://selkar.pl/pornografia_mozgawa_marek_p_193224.html

źródło okładki: http://selkar.pl/images/4/42/pornografia-marek-mozgawa-300-193224.jpg

Mateusz Mierzwa | 2012-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2012