Odyseja człowieka światła

źródło okładki: http://www.zazen.pl/?pl_publikacje,25

Bartek B | 2012-03-29
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm
Przeczytana: 28 marca 2012

Osoba zaznajomiona z tego typu literaturą raczej nie znajdzie w tej książce czegoś, czego już nie przeczytała wcześniej. Przedstawione przez autora idee często są zupełnie nieścisłe, ale wina leży w złym doborze słownictwa, które zwykle jest zarezerwowane dla nauk przyrodniczych (np. elektrony) i użycie ich w innym znaczeniu sprawia wrażenie chęci tworzenia pseudonauki. Niemniej jednak trzeba zrozumieć, że za tymi niezręcznymi porównaniami kryją się całkiem inspirujące myśli. Książka jako całość sprawia wrażenie zlepku różnych mniejszych form, takich jak broszura, wywiad czy manifest i dzięki temu łatwo ją podzielić na poszczególne części.