Budodharma. Droga samuraja

Tłumaczenie: Aleksandra Migacz
Wydawnictwo: Kos
buddyzm, Japonia, filozofia, zen
filozofia i etyka

Budodharma oznacza zaprzestanie walki i poddanie się kosmicznemu porządkowi. Książka ta jest zbiorem ustnych nauk na temat zen i budo głoszonych przez mistrza Kaisena w ciągu dwudziestu lat jego nauczania. Na prośbę swojego mistrza Taisena Deshimaru a także chińskich mistrzów Hsu-Tah i Nseng-Nong mistrz Kaisen został misjonarzem. Jego zadanie polegało na przywróceniu praktyce budo jej...

Budodharma oznacza zaprzestanie walki i poddanie się kosmicznemu porządkowi.

Książka ta jest zbiorem ustnych nauk na temat zen i budo głoszonych przez mistrza Kaisena w ciągu dwudziestu lat jego nauczania. Na prośbę swojego mistrza Taisena Deshimaru a także chińskich mistrzów Hsu-Tah i Nseng-Nong mistrz Kaisen został misjonarzem. Jego zadanie polegało na przywróceniu praktyce budo jej straconej esencji czyli praktyki zazen. Przedstawiona tu nauka nie ma charakteru czysto teoretycznego czy filozoficznego, nie jest intelektualnym tworem autora gdyż pochodzi z głębokiej, pierwotnej świadomości i jest wyrazem jego trzydziestoletniej praktyki zen i budo.

Mistrz Kaisen uczył sztuk walki różnych nauczycieli karate, kung-fu, iaido i aikido. Przez prawie dwadzieścia lat był także lekarzem chińskiej medycyny. Zaprzestał praktyki sztuk walki i od 1990 roku przekazuje praktykę zen w Polsce, Słowacji i Czechach. Jest opatem klasztoru zen we Francji gdzie kształci mnichów, mniszki a także osoby świeckie.

źródło opisu: Wydawnictwo Kos, 2001

źródło okładki: http://www.kos.com.pl/