Podróż w pustce

Tłumaczenie: Aleksandra Migacz
Wydawnictwo: Kos
zen, zazen, kaisen, buddyzm, filozofia, wykłady
haloperidol

Książka Podróż w pustce jest zapisem kilkunastu spotkań z zainteresowanymi praktyką zazen, wzbogaconych o refleksje z podróży, wiersze i nauki wygłoszone podczas odosobnień. Każdy z rozdziałów powstał w innym miejscu i czasie i każdy wprowadza odmienną atmosferę. Dzięki formie notatek z podróży nauki są różnorodne, a jednocześnie stanowią całość - sprawiają, że dostrzegamy uniwersalność pytań, które każdy z nas sobie zadaje. Książka ta oddaje żywą i autentyczną rozmowę, prowokuje do poszukiwania odpowiedzi na najważniejsze pytania, nie tylko dotyczące praktyki zen.

źródło opisu: Wydawnictwo Kos, 2010

źródło okładki: http://www.zazen.pl/?pl_publikacje,25