Bank na rynku finansowym. Problemy skali, efektywności i nadzoru

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-264-1052-9
bank
biznes, finanse
Inia

Analiza wyzwań stojących współcześnie przed bankami, regulatorami i innymi uczestnikami rynku finansowego wskazuje na konieczność ponownego przemyślenia roli banku i pozycji, jaką zajmuje on na rynku finansowym. Korzyści płynące z szerokiego zakresu oferowanych przez bank produktów i usług należy oceniać w szerszym kontekście - nie tylko pod względem efektywności operacyjnej banku, ale i efektywnego zarządzania ryzykiem i spójnego ładu korporacyjnego.
Celem książki jest ukazanie transformacji pozycji i funkcji, jakie pełni współczesny bank na rynku finansowym, oraz analiza nowych źródeł efektywności i synergii w działalności bankowej.
Takiej refleksji służyć ma kompleksowe omówienie:

zagadnień związanych z konkurencyjnością, stabilnością i regulacją rynku bankowego w świetle tendencji globalnych,
kondycji polskich banków, zarówno bankowości komercyjnej, jak i spółdzielczej oraz specjalistycznej,
zmian w systemach regulacyjnych i zarządzaniu ryzykiem przez współczesny bank, zwłaszcza w kontekście wymogów UE i umów globalnych,obszarów, na których działa współczesny bank, ewolucji produktów i usług bankowych,
kwestii związanych z badaniem efektywności banków, zarówno od strony teoretyczne!, jak i badań empirycznych,
zagadnień kreowania wartości dla akcjonariuszy, rynku fuzji i przejęć, kwestii własności banków i realizowanego przez nie modelu biznesowego.

źródło opisu: http://www.profinfo.pl/finanse-i-ekonomia/finanse-...(?)

źródło okładki: http://www.profinfo.pl/img/min/401/40155103_1_180x260_FFFFFF_scale.jpg

Inia | 2012-03-27
Przeczytana: 31 marca 2012

informacje niezbędne przy pisaniu pracy dyplomowej...

Chaoticreader | 2016-04-11