Fotografia. Ewolucja medium sztuki

978-83-61182-55-9
sztuka, fotografia, medium, ewolucja
sztuka
an_na

Fotografia to trzecia (po Malarstwie i Rzeźbie) książka Marii Anny Potockiej o mediach sztuki. Pokazuje, jak wynalazek techniczny przeistoczył się w możliwość artystyczną. Ewolucja medium rozważana jest w kontekście najważniejszych tematów fotografii: dokumentu, portretu, aktu oraz w odniesieniu do fotografii prasowej, amatorskiej i eksperymentalnej, również w kontekście fotografii-sztuki. Tok rozumowania nie jest liniowy i każdy rozdział przyjmuje trochę inny kąt widzenia. Momentami dodatkowo podkreśla to zmiana strategii językowych. Książka zawiera listę kilkuset fotografów z całego świata, ukazując w sposób maksymalnie lakoniczny, jak twórczość każdego z nich poszerzyła możliwości twórcze fotografii. Dla ułatwienia dołączono obszerny słownik terminów fotograficznych.

źródło opisu: http://www.aletheia.com.pl

źródło okładki: http://www.aletheia.com.pl