Okładka książki Sztuka rozmawiania. Słowo jako nośnik miłości

Sztuka rozmawiania. Słowo jako nośnik miłości

Autor:
papier
lion
4 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Wszyscy potrafią mówić, lecz nie każdy człowiek potrafi porozumieć się z osobami, z którymi wchodzi w kontakt. Czasem mamy trudności w porozumiewaniu się z samym sobą. Ta książka wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje. Opisuje też warunki, jakie należy spełnić, by komunikować się w sposób życzliwy i mądry, a jednocześnie stanowczy i skuteczny. Korzystając ze swego bogatego doświadczenia zawodowego, jako psychologa, dyrektora telefonu zaufania i wykładowcy Autor podpowiada nam, jak posługiwać się słowem, by wyrażało ono miłość i ułatwiało budowanie przyjaźni z ludźmi, na których nam zależy.

źródło opisu: www.fnp.pl

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica