BAJKI DLA MOJEJ WNUCZKI

Wydawnictwo: Instytut Psychosyntezy
978-83-63428-21-1

Niezwykłe bajki, których inspiracją była przyroda, a tematem - obecna chwila i jej doświadczanie, a następnie sięgnięcie do wspomnień, właśnie wtedy, gdy zostały „zamówione”, z podaniem tytułu, czego mają dotyczyć. Napisane spontanicznie, w kilka-kilkanaście minut dla oczekującej na nie 6-cio letniej wnuczki i przyjęte przez nią z niebywałym zaskoczeniem i entuzjazmem. Niecodzienne doświadczenie także dla babci, piszącej od lat książki o poważnej tematyce dotyczącej zdrowia i wychowania; niemniej stało się ono wyzwaniem do kolejnego tworzenia. Dlatego bajki rozpoczynają się od krótkich (zgodnie z harmonogramem powstawania), a następnie nabierają „rozpędu”, stając się coraz dłuższe i pełne głębszych przesłań, znajdujących się „pod spodem” słownego opisu. To czerpanie z mądrości wieku, ale i pokoleniowej, także z własnego życia i jego zrozumiałych obecnie „lekcji” do przekazania najmłodszym w lekkiej, „łatwostrawnej” formie.
Polecane dla wszystkich, dla których ważna jest przyszłość dziecka, ale i świata.

źródło opisu: Autorka

źródło okładki: Autorka