Choroby z autoimmunoagresji a ciało - umysł - dusza. Co mają wspólnego?

Okładka książki Choroby z autoimmunoagresji a ciało - umysł - dusza. Co mają wspólnego? Ewa Danuta Białek
Ewa Danuta Białek Wydawnictwo: Instytut Psychosyntezy nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Choroby z autoimmunoagresji a ciało - umysł - dusza. Co mają wspólnego?
Instytut Psychosyntezy
2018-03-08
2018-03-08
zdrowie Hashimoto chorobyautoimunologiczne

Dr Ewa Białek w swojej książce nie odkrywa nic nowego, bo lektur na ten temat jest wiele, trzeba tylko po nie sięgnąć i próbować spojrzeć na siebie inaczej niż dotychczas. Autorka skupiła się na tych chorobach, które pochodzą z samego środka poranionego człowieka, czyli chorobach autoimmunologicznych, niszczących organizm podstępnie i po cichu. Na te choroby nie ma lekarstwa, można tylko je łagodzić, tłumić lub podawać środki zastępcze. Jest ich coraz więcej i coraz częściej występują. Mnie zainteresowały zwłaszcza alergie, czyli nietolerancja, niezgoda, nieprzyjmowanie, itd. To było coś nowego i szerzej przez autorkę opisanego.

Autorka wie, że wiedza, którą między innymi opisuje nie jest łatwa do przyjęcia dla wielu, bo przez długi czas wpajano im informacje stereotypowe, nie uczono też istoty całego systemu. Niemniej ważne jest nie ustawać w wysiłkach, aby jeśli się ją posiada, dzielić się z innymi, aby pomóc kolejnym pokoleniom inaczej patrzeć na siebie.

Autorka pisze o tym, że ludzie zaczynają poszukiwać źródła niepokojów, które im towarzyszą, strachu, który zagnieździł się w ich duszach i daje symptomy zewnętrzne, ale to wciąż niewiele. Ludzie zbyt ufają jednotorowej medycynie skupiającej się tylko na jednej części całości, co skutkuje uporczywym leczeniem i brakiem efektów.

Ta książka ma swoją wagę i ważność, bo sumuje w sobie teorie różnych specjalistów, którzy wskazują ten sam kierunek patrzenia na człowieka, czyli jako całości. Warto ją przeczytać. Niestety zabrakło korekty przed wydrukiem, bo książka zawiera wiele literówek i błędów, niemniej nie przysłaniają one wartości treści. Polecam.

• Legimi moja półka
  • Legimi do przeczytania
  • Zdrowie/medycyna/jedzenie
  • Medycyna, ZDROWIE, leczenie 🏥💉💊
  • Samo życie

Dodaj cytat z książki Choroby z autoimmunoagresji a ciało - umysł - dusza. Co mają wspólnego?