978-83-7427-635-1
wiking

Bogato ilustrowana publikacja została pomyślana jako obraz Polski czasu stanu wojennego. Rzeczywistość początku lat 80. jest w niej ukazana przede wszystkim z punktu widzenia „zwykłych ludzi”. Na publikację składają się ciekawe, często niepublikowane zdjęcia, pamiątki z tamtego okresu oraz fragmenty wywiadów przeprowadzonych przez licealistów – pasjonatów historii. Młodych ludzi interesują różne aspekty życia w stanie wojennym, stąd obok opowieści o działalności opozycyjnej, w książce znalazło się wiele osobistych wspomnień i anegdot z życia codziennego.

źródło opisu: http://demart.com.pl/new_product/38,ballada-o-stanie-wojennym.html

źródło okładki: http://demart.com.pl/new_product/38,ballada-o-stanie-wojennym.html

Dubenschmitz | 2013-12-20
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Przeciętna książka, skierowana raczej do młodego czytelnika, który ma niewielkie pojęcie o realiach stanu wojennego. Autorki bardzo się starały, ale nie każdy licealista potrafi pisać, dlatego czyta się ciężko, brak książce płynności, tempa, niektóre relacje świadków wydarzeń nic nie wnoszą. Zaletą jest przejrzysty podział treści. Dla wytrwałych i jako kolejne uzupełnienie wiedzy, bo przyjemności z czytanie niewiele. Duży plus dla dziewczyn za starania i podjęcie tematu. Książkę ratuje bogaty wybór fotografii.

Maja | 2013-02-25

Książka pokazuje stan wojenny od strony zwykłych ludzi. Zdjęcia, pamiątki, ciekawe relacje... Polecam dla zainteresowanych tematem.

slonecznikkk | 2015-05-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016