Hiroszima 1945. Bosonogi Gen 5

Tłumaczenie: Monika Gaczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Hiroszima". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Waneko
838989324X
manga, wojna, bomba, hiroszima
komiksy
burzowekocie

Hiroszima próbuje powoli leczyć powojenne rany. Jednak w kraju panuje skrajna bieda, brakuje żywności, środków na odbudowę domów i szkół, mnożą się przypadki bandytyzmu. Do band werbowane są najczęściej bezdomne dzieci, które nie zostały jeszcze przemocą zgarnięte z ulicy i umieszczone w domach dziecka. Wciąż więcej osób zapada na chorobę popromienna. Amerykanie starają się ukryć przed światem...

Wciąż więcej osób zapada na chorobę popromienna. Amerykanie starają się ukryć przed światem informacje o prawdziwych skutkach wybuchów nuklearnych w Japonii.
Rodzina Gena głoduje - w zakładach pracy nie wypłaca się pensji robotnikom. Dlatego ani dorosły już Koji, ani matka nie mogą wyżywić rodziny. Sytuacja dodatkowo pogarsza się, kiedy Kimie zapada na zdrowiu... Jednocześnie okazuje się, ze zaginiony Ryuta i inni dawni koledzy Gena zostali wcieleni do bandy, której szef chce się nimi posłużyć przy zabójstwie gangstera z konkurencji. Ryuta jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie...

źródło opisu: http://waneko.pl/sklepik/hiroszima-1945-bosonogi-gen-05-p-43.html

źródło okładki: http://waneko.pl/sklepik/hiroszima-1945-bosonogi-gen-05-p-43.html

HakunaMatata | 2017-09-02
OwlShadow | 2016-11-20