Hiroszima 1945. Bosonogi Gen 2

Wydawnictwo: Waneko
8 (25 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Serenada | 2013-04-20
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Manga jest równie piękna, co i przerażająca. Do dnia, kiedy po nią sięgnęłam naprawdę nie sądziłam, że zwykłe rysunki mogą wywołać strach. A jednak mogą! W tomiku znajduje się mnóstwo drastycznych scen, śmieć i cierpienie są dosłownie wszędzie, więc do czytania zachęcam tylko ludzi o mocnych nerwach.
Bohaterem fabuły jest kilkuletni Gen. Prawie wszystko, co posiadał zniszczyła wojna, prawie wszyscy, których kochał uśmiercili Amerykanie - została jego matka, niedługo potem wydająca na świat dziewczynkę. Jednak wyczerpana ostatnimi wydarzeniami kobieta nie ma dla dziecka mleka; od trzech dni głodowała. Mały Gen wyrusza więc w poszukiwaniu żywności. Wędruje ulicami zbombardowanej miejscowości, pełnej konających ludzi. Jednym ruchem można im rozedrzeć skórę, połamać kości...Ruiny większych budynków zaadaptowano jako szpitale. Z braku lekarstw pomocy udziela się tylko tym, którzy mają szanse na przeżycie. Reszta umiera na zewnątrz.
O kresce nie potrafię powiedzieć w zasadzie nic,...

OwlShadow | 2016-11-20
Na półkach: Komiks, Przeczytane