Oszukany

Tłumaczenie: Aleksandra Kolenda
Cykl: Córka morza (tom 29)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Sviktet
Halina

Maria bije się z trudnymi myślami. Jeśli Olav naprawdę był z Elen w Noc Świętojańską, to nie wie, czy będzie w stanie wyjść za niego za mąż. Steffen powrócił na wyspę. Twierdzi, że nie jest winny śmierci Liny. Mieszkańcy dzielą się na dwa obozy - na tych, którzy wierzą w jego niewinność, i na tych, którzy mu nie wierzą. Steffen zaczyna nachodzić Elizabeth, gdy jest sama i najwyraźniej ma złe zamiary.
Chwyciła nóż do otwierania listów leżący na komodzie. Był cienki i ostry. Srebro chłodziło jej dłoń. - Będzie najrozsądniej, jak stąd wyjdziesz. Posłał jej obojętny uśmiech. - Nie odważysz się go użyć. A jak to zrobisz, pójdziesz na zawsze do więzienia. -Jesteś tego pewien? - zapytała i podeszła do niego o krok bliżej.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.literia.pl