Wybranka bogów. Przepowiednia

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Wybranka bogów (tom 1)
Wydawnictwo: Elipsa
Skjebnetro
Odyn, przepowiednia,
Elena

Najpierw była przepowiednia. Bogowie przekazali ją Torden Torze, wolwie, średniowiecznej wieszczce, która miała zanieść ją ludziom. I właśnie nadszedł czas, by to uczynić. Przepowiednia dotyczy rodziny wikińskiego høvdinga, Åsmunda Torkildssona, pana dworu Jotungård. Ukochana żona høvdinga, Idunn, spodziewa się długo wycze­kiwanego dziecka. Torden Tora przynosi wiadomość, że Idunn urodzi...

Ukochana żona høvdinga, Idunn, spodziewa się długo wycze­kiwanego dziecka. Torden Tora przynosi wiadomość, że Idunn urodzi bliźnięta, dwie dziewczynki, i wkrótce jej wróżba się spełnia. Jeszcze nigdy przedtem nie przyszło tutaj na świat dwoje dzieci równocześnie – mieszkańcy dworu z lękiem stwierdzają, że wolwa musi mieć wielką magiczną siłę, skoro potrafi przekazywać ludziom boskie wyroki. Przerażenie pada na wszystkich, kiedy w dzień nadania dzieciom imion wieszczka oznajmia, że z woli Odyna pierwsza z dziewczynek, Gyda, została wybranką bogów i przeznaczono jej wyjątkowy los, natomiast Gro, drugą z sióstr, należy złożyć bogom w ofierze, to znaczy wynieść do lasu i tam porzucić...

źródło okładki: zdjęcie autorskie

elninka | 2016-01-05
Na półkach: Przeczytane, Sagi

Wbrew wszystkim negatywnym opiniom dla mnie ta saga jest całkiem niezła. Narracja w czasie teraźniejszym nie utrudnia czytania, choć jest trochę dziwna.
Historia wikińskiego rodu w Jotungard jest ciekawa, pełna intryg i zwrotów akcji.
Po pierwszym tomie mam duże oczekiwania co do dalszych części.

Kobieta_Stamtąd | 2017-04-02
Na półkach: Rok 2017sty, Przeczytane