Elity w II Rzeczpospolitej

Seria: Historica
Wydawnictwo: Dragon
albumy
nati_at

Dwudziestolecie międzywojenne to szczególny okres w historii Polski. Łączył w sobie euforyczną radość z odzyskania suwerenności i nieustanny niepokój związany z przemianami polityczno-społecznymi. Elity w II Rzeczpospolitej to książka przedstawiająca najbarwniejsze postaci tamtych lat: sposób ich życia, pasje oraz zamiłowania, a także wielkomiejski świat bali, rautów i kabaretów. Fascynujące...

Elity w II Rzeczpospolitej to książka przedstawiająca najbarwniejsze postaci tamtych lat: sposób ich życia, pasje oraz zamiłowania, a także wielkomiejski świat bali, rautów i kabaretów. Fascynujące historie rodem z salonów establishmentu zostały wzbogacone o starannie dobrany archiwalny materiał fotograficzny. Zdjęcia przybliżą koloryt życia prywatnego i towarzyskiego polityków, artystów oraz grubych ryb finansjery, którym zazdrościły miliony ówczesnych Polaków.

źródło opisu: Wydawnictwo DRAGON

źródło okładki: Wydawnictwo DRAGON

Eliazanar | 2015-01-01

Bardzo fajna książka, a może powinnam napisać album :)
Mnóstwo zdjęć, które mnie urzekły, może mało informacji ale mi taka ilosc odpowiadała, ponieważ wszystko bylo przekazane treściwie i ciekawie tak jak na stronie ciekawostkihitoryczne.pl , ani przez chwile sie nie nudziłam i poszerzyłam nieco swoją wiedze o dwudzietoleciu miedzywojennym. Jeżeli ktoś ma dużą wiedze o tym okresie to może nie byc usatysfakcjonawany tą książką, ale mimo wszystko polecam każdemu, ponieważ wydaje mi się, że każdy coś znajdzie o czym nie miał pojęcia, albo po prostu będzie zachwycony zdjęciami :D. Na plus dodatkowo cena i format.

AmatorkaCooltury | 2016-04-09
Przeczytana: 18 lutego 2016

Nie da się opowiedzieć o zawartości "Elit w II Rzeczpospolitej" bez co najmniej wzmianki o wyglądzie tego wydania. Książka przypomina bardziej album niż standardową pozycję literacką. Jest dużego formatu, w twardej oprawie, z grubymi, gładkimi kartkami i mnóstwem zdjęć. Strona wizualna tej pozycji jest przepiękna i z pewnością niejednego laika historii zachęci do zapoznania się z treścią.
Książka składa się z następujących rozdziałów: "W świecie gwiazd", "Pałace, dwory, kamienice", "Co wtedy było luksusem", "Pradziadkowie też chcieli być nowocześni", "Elity na polskich bezdrożach", Przedwojenna moda", "Dobre wychowanie i... skandale", "W kawiarni i restauracji", "Roztańczona Polska" oraz "Nocne życie elit". Brzmi zachęcająco prawda? I rzeczywiście jest.
Gdybym nie przeczytała "Elit w II Rzeczpospolitej" nie wiedziałabym o wielu aktorach tamtego czasu. Kilku najpopularniejszych już znam, ale tym razem nie tylko o nich miałam okazję przeczytać. Pierwszy raz również miałam okazję...

AlexDelaware | 2017-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2017

Ciekawe opisy i ilustracje tamtych czasów. Przedstawienie elit II Rzeczpospolitej w pigułce. Polecam!

Paula | 2013-08-30
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

nati_at | 2012-02-08
Na półkach: Przeczytane, Własne, Albumy
Przeczytana: 04 lutego 2012

Piękne fotografie świata którego niestety już nie ma.

Tost55 | 2018-06-19
MCHR | 2016-08-03