Zdobycz

Okładka książki Zdobycz Kenneth Goddard
Okładka książki Zdobycz
Kenneth Goddard Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Henry Lightstone (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Henry Lightstone (tom 1)
Prey
Da Capo
1994-01-01
1994-01-01
1993-01-01
Jan Kraśko
terrorysta najemnik morderca morderstwa

Ken Goddard zaskoczył mnie swoją pierwszą książką "Pochodnia zemsty", postanowiłam, że przeczytam jego kolejną powieść i tak w moich rękach znalazła się "Zdobycz"

Jest to powieść sensacyjna z mocną dawką akcji, napisana jest dobrze aczkolwiek czasem trzeba się mocno skupić na tekście gdyż można się pogubić.
Henry Lightstone to główny bohater, jest on agentem specjalnym Służby Ochrony Lasów i Jezior USA, nie mniej ważną postacią jest zniewalająco piękna Lisa Abercombie która szykuje bardzo poważną akcje z udziałem terrorystów groźniejszych niż śmierć. Są i kłusownicy - bracia Chareaux. Los tej trójki splecie się bardzo mocno, jeden błąd pociągnie za sobą katastroficzne konsekwencje.

Książka jest bardzo dobra, podobał mi się fragment w którym obserwujemy otoczenie oczami niedźwiedzicy kodiak, której instynkt macierzyński bierze górę nad rozsądkiem. Bardzo dobry jest też tytuł książki "Zdobycz" można bowiem interpretować na różne sposoby - dla każdego z naszych bohaterów będzie to co innego, żeby dowiedzieć się co trzeba koniecznie przeczytać tą książkę.
Mimo tego, że czasem ciężko się czyta, zdecydowanie warto ją przeczytać
Jak już wcześniej wspominałam akcja jaka dzieje się w tej książce jest niesamowita. Końcówka to po prostu mistrzostwo.

Henry Lightstone to główny bohater, jest on agentem specjalnym...

Rewelacja - wciągająca sensacja podzielona na dwie części w której jedna jest lepsza od drugiej .

• Sensacja
  • Zwierzęta