Rękopisy znad Morza Martwego. Qumran - Wadi Murabba'at - Masada - Nachal Chewer

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Zwojów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: The Enigma Press
historia
Pani_Wu

Jeden z najkompletniejszych w świecie przekładów tekstów pozabiblijnych, hebrajskich i aramejskich z Pustyni Judzkiej. Z opisu książki: "Drugie wydanie przekładu niebiblijnych rękopisów znad Morza Martwego (1 wyd. w 1996) Piotra Muchowskiego, hebraisty z Katedry Orientalistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, zawiera tłumaczenie 320 najlepiej zachowanych rękopisów hebrajskich i...

Z opisu książki:
"Drugie wydanie przekładu niebiblijnych rękopisów znad Morza Martwego (1 wyd. w 1996) Piotra Muchowskiego, hebraisty z Katedry Orientalistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, zawiera tłumaczenie 320 najlepiej zachowanych rękopisów hebrajskich i aramejskich z biblioteki qumrańskiej (z uwzględnieniem fragmentów z genizy kairskiej), 6 tekstów z Nachal Ce'elim .., 2 rękopisów z Masady, 21 tekstów z Murabba'at i Nachal Chewer... Należy się wdzięczność tłumaczowi za włożony trud, a wydawnictwu za udostępnienie czytelnikowi owocu tego wysiłku, gdyż w jednym tomie dali do ręki narzędzie do poznania tak dużej ilości pism pochodzących z czasów przedchrześcijańskich".
ks. Stanisław Mędala [z rec. w "Studia Theologica Varsaviensia" 2001]

źródło opisu: http://www.enigmapress.pl/zwoje-05.php