Rzeźbiarze istnienia

Wydawnictwo: Ezokultus
978-83-931471-4-4
romans, fantasy, fantastyka
Wojtek

Shira, młoda dziewczyna ukrywana w zakonie magii przed złym czarnoksiężnikiem, dowiaduje się o swoim przeznaczeniu – byciu Nyama kreacji, przeciwieństwem mrocznych sił czarnoksiężnika. Tylko ona jest w stanie przywrócić harmonię światu, spowijanemu przez mrok. I choć Zakon Orendy czyni wszystko, co w swojej mocy, by dziewczyna pozostała pod jego pieczą, Shira decyduje się inaczej pokierować swoim przeznaczeniem.

Rzeźbiarze istnienia to opowieść o mistycznej harmonii elementów światła i ciemności, doprawiona szczyptą romansu i intrygi. Autorka zmyślnie wkomponowuje w książkę filozofię taoistyczną oraz archetyp dualności istnienia, a to zaledwie czubek góry lodowej. Czy odważysz się zagłębić w świat metafory „Rzeźbiarzy istnienia”?

źródło opisu: http://ezokultus.eu/p/rzezbiarze-istnienia/315

źródło okładki: http://ezokultus.eu/p/rzezbiarze-istnienia/315

Chasm | 2012-01-20
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Rzeźbiarze istnienia” to debiut Agnieszki Cupak. Książka jest dziełem, które wyszło z szuflady i ujrzało światło dzienne. Swoimi przemyśleniami dzieli się przez bloga. Sama uważa się głównie za matkę, pisarstwem zajmuje się sporadycznie.

Powieść rozpoczyna się w noc osiemnastych urodzin głównej bohaterki- Shiry. Dziewczyna we śnie spotyka przystojnego mężczyznę, który jednocześnie budzi w niej grozę, a także pewne uczucie. Może wydawać się to niedorzeczne, ale w tym właśnie momencie rodzi się w niej coś, o co by siebie nie podejrzewała, coś, co zmieni jej życie. Na tym właściwie powinnam skończyć by nie zdradzić całej fabuły.

Shira odgrywa w „Rzeźbiarzach istnienia” bardzo ważną rolę. Cała akcja kręci się praktycznie wokół niej. Jest ona, bowiem Nyama, czyli osobą odpowiedzialną za równowagę na świecie. Niestety nie jest to zadanie łatwe. Ukrywana w zakonie przed jej przeciwieństwem- uosobieniem chaosu- żyje w strachu przed nieznanym. Nadzieję jednak daje jej nieznajomy ze snu,...

lena | 2016-11-20
Szepcząca Wierzba | 2016-09-10