Historia Grecji archaicznej ok. 1200-479 p.n.e.

Okładka książki Historia Grecji archaicznej ok. 1200-479 p.n.e. Jonathan M. Hall
Okładka książki Historia Grecji archaicznej ok. 1200-479 p.n.e.
Jonathan M. Hall Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Historiai historia
historia
Historiai
A History of the Archaic Greek World, ca. 1200–479 BC
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2011-01-01
2011-01-01
Magdalena Komorowska
Starożytność Historia Grecji Okres archaiczny Wielka kolonizacja Rewolucja hoplicka Solon Tyrtajos etniczność

Znakomita książka o dziejach archaicznych starożytnej Grecji. Autor stawia pod znakiem zapytania wiele od dawna przyjętych i pozornie niepodważalnych twierdzeń dotyczących tej epoki. Dzięki temu czytelnik może zobaczyć zupełnie inny obraz okresu archaicznego. W ten sposób rzuca inne światło na kluczowe problemy VII i VI stulecia: wielką kolonizację czy powstanie ustroju Sparty. Hall uświadamia nam jak fragmentaryczna jest nasza wiedza na temat epoki archaicznej, ale zarazem pokazuje, jak fascynującą przygodą jest badanie dziejów tych mało poznanych wieków.

Tomasz Babnis

• Starożytność
  • Historiai
  • Historia (Robocza bibliografia)
  • Historia starożytności
  • Starożytność

Dodaj cytat z książki Historia Grecji archaicznej ok. 1200-479 p.n.e.