Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemności

Okładka książki Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemności
Krystyna ChigerDaniel Paisner Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN biografia, autobiografia, pamiętnik
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
The Girl in the Green Sweater. A Life in Holocausts Shadow.
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2011-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-10-01
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301167547
Tagi:
holokaust II wojna światowa Polska niewola cierpienie śmierć
Średnia ocen

                7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Dziewczynka w zielonym sweterku Krystyna Chiger, Daniel Paisner
Ocena 7,8
Dziewczynka w ... Krystyna Chiger, Da...
Okładka książki PAPERmint, nr 3 / listopad 2011 Marek Bieńczyk, Aldona Binda, Krystyna Chiger, Artur Cieślar, Małgorzata Kalicińska, Piotr Kofta, Łukasz Modelski, Redakcja pisma PAPERmint
Ocena 6,3
PAPERmint, nr ... Marek Bieńczyk, Ald...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
201 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
216
17

Na półkach:

Historia 14 wojennych miesięcy spędzonych we lwowskich kanałach doczekała się opisania z trzech różnych perspektywach w trzech pozycjach, a mianowicie:
- „Dziewczynka w zielonym sweterku”, Krystyna Chiger, Daniel Paisner („Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemności” to wydanie uzupełnione o dalsze losy bohaterów),
- „ Świat w mroku. Pamiętnik ojca dziewczynki w zielonym sweterku”, Ignacy Chiger,
-„ W kanałach Lwowa”, Robert Marshall.

Wszystkie wyżej wymienione pozycje dotyczą opisu dramatycznej historii rozgrywającej się 14 miesięcy pod lwowskimi ulicami. W dramatycznych, nieludzkich i niewyobrażających warunkach grupa uciekinierów z getta (starsi, dorośli i dzieci) walczyli o życie. Walka toczyli z losem, okrutnym losem, porodem, lękiem, dzieciobójstwem, własnymi słabościami i wrogiem, który chciał ich zniweczyć.
Pierwsza pozycja „Dziewczynka w zielonym sweterku” ukazuje przeżycia z punktu widzenia ośmioletniej dziewczynki w zielonym sweterku, która wraz z bratem, rodzicami oraz grupka nieznajomych ludzi jest dzielniejsza od niejednego dorosłego. Walczy mimo tych cierpienia i zagubienia w podziemnym zimnym, śmierdzącym i okropnym świecie
Druga pozycja to relacja ojca dziewczynki w zielonym sweterku- Ignacego Chigera, który stara się jak tylko może zapewnić przetrwanie swojej rodzinie. Dzięki pomocy m.in. Leopolda Sochy Ignacy widzi szansę na przyszłość, przyszłość poza kanałami. Każdy dzień w kanałach staje się walką o przetrwanie, walka z wyborami, walka, która nie obywa się bez strat, bólu i cierpienia.
Trzecia pozycja to zapiski zebranych wspomnień przez Roberta Marshalla różnych uczestników 14 miesięcy „życia” w kanałach.
Wszystkie trzy pozycje różnią się w pewnych momentach jakimiś szczegółami, ale ogólny obraz, wydarzenia są ze sobą zgodne. Pozycja autorstwa Marshalla jest najbardziej obiektywną pozycja z wyżej wymienionych trzech. We wszystkich książkach podkreśla się heroiczność postaci Leopolda Sochy, który z pomocą dwóch kolegów pomógł ludziom przetrwać piekło w lwowskich kanałach.
Opis heroicznej walki tych postaci, tych bohaterów pokazuje jak ludzie pragną żyć, jak w trudnych warunkach potrafią wiele wytrzymać. Przeraźliwy smród, szczury, paniczny strach i ciemność, która otaczała oraz odgłosy w kanałach, inni ludzie… to tylko nieliczne przykłady, z czym walczyli, czemu nie chcieli się poddać Ci bohaterowie życia.
Polecam. Warto zapoznać się z tak niesamowitą historią, którą napisało samo życie. Okrutny scenariusz walki o przetrwanie.

Historia 14 wojennych miesięcy spędzonych we lwowskich kanałach doczekała się opisania z trzech różnych perspektywach w trzech pozycjach, a mianowicie:
- „Dziewczynka w zielonym sweterku”, Krystyna Chiger, Daniel Paisner („Dziewczynka w zielonym sweterku. W ciemności” to wydanie uzupełnione o dalsze losy bohaterów),
- „ Świat w mroku. Pamiętnik ojca dziewczynki w zielonym...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3 701
  • Przeczytane
    3 195
  • Posiadam
    681
  • Ulubione
    148
  • 2012
    70
  • Teraz czytam
    63
  • Chcę w prezencie
    46
  • II wojna światowa
    42
  • 2013
    39
  • 2014
    31

Cytaty

Więcej
Krystyna Chiger Dziewczynka w zielonym sweterku Zobacz więcej
Krystyna Chiger Dziewczynka w zielonym sweterku Zobacz więcej
Krystyna Chiger Dziewczynka w zielonym sweterku Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także