Szkoła turystyki pieszej, czyli jak przez życie lekko kroczyć w ciężkich butach

Wydawnictwo: Skibicki
839209235X

Turystyka piesza jest bodaj najbardziej naturalną formą turystyki zarówno czynnej, zwanej kwalifikowaną, jak i biernej. Można gdzieś polecieć samolotem, dalej dojechać pociągiem, autobusem czy samochodem. Zawsze jednak, gdy chcemy coś zwiedzić lub spotkać się z inną atrakcją turystyczną, trzeba rozstać się ze środkiem transportu stanąć na własnych nogach i gdzieś dojść. W turystyce biernej jest to zazwyczaj kilkadziesiąt, góra kilkaset metrów i niepotrzebne są do tego jakieś szczególne umiejętności. Turysta kwalifikowany, a zwłaszcza pieszy, ma do przebycia o wiele większe odległości. By było to przyjemnością, nie zaś udręką, trzeba sporo wiedzy i doświadczenia.

Artur | 2010-10-18
Na półkach: Przeczytane, Na półce