Historia ukryta w czekoladzie

Okładka książki Historia ukryta w czekoladzie Beata Andrzejczuk
Okładka książki Historia ukryta w czekoladzie
Beata Andrzejczuk Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dom Wydawniczy Rafael
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7569-256-3

Kupiłam tą książkę parę lat temu. Kiedy przeczytałam ją byłam zachwycona. Ty, razem czytałam dzieciom, które uczę. Wiem, że jest też teatr. To jest tak cudowna historia na święta, że każde dziecko powinno ją mieć u siebie na półce. Pewna cukiernia, rodzina, ciocia, która według Oli jest wróżką i opowiadanie o dobrych - złych dzieciach. Polecam każdemu i pięknie wydana.

Wydawnictwo Rafael wydało piękny album z „Historią ukrytą w czekoladzie”, świąteczną opowieścią, uroczą w swej prostocie i przekazującą najważniejsze wartości. Jej treść kierowana jest do najmłodszych, jednak z racji tego, że podstawowe prawdy życiowe są niezmienne i zawsze mają taką samą moc, to historia ta, jest odpowiednia również dla starszych czytelników, przy okazji może stać się doskonałym pretekstem do podjęcia ważnych rozmów z dziećmi.
Album powstał w Kolekcji „Uczta Duchowa” , serii prezentującej piękne i oryginalnie ilustrowane treści z najlepszymi religijnymi filmami fabularnymi na świecie. Celem owej kolekcji jest przekazanie wartościowych treści w jak najatrakcyjniejszej formie.
Śmiało mogę napisać, że zamiar ten udał się wydawnictwu, „Historia ukryta w czekoladzie” raduje serce – okładka i projekt graficzny to prawdziwe arcydzieło. Twarda oprawa, śliski papier, wygodna dla oka czcionka, a do tego kadry z filmu zdobiące bardzo mądrą i życiową treść czynią tę pozycję godną uwagi i sprawiają że staje się ona idealnym prezentem dla najmłodszych czytelników.

Dzień Wigilijny, w domu panuje przedświąteczna gorączka. Każdy ma multum zajęć, tylko najmłodsza w rodzinie Ola, ma straszne nudy. Tato majstruje przy choinkowych lampkach, mama krząta się w kuchni, babcia stroi się do wieczerzy... dopiero telefon od cioci Ewy zmienia sytuację. Dziewczyna uwielbia zaczarowaną ciocię, jej oryginalny wygląd, czerwone suknie, czerwone usta i czarne włosy dodają jej magicznego uroku, poza tym historie opowiadane przez ciocię Ewę, jak również jej zajęcia są również magiczne, tym razem zajmuje się Zaczarowaną Cukiernią, w której dzieją się prawdziwe cuda, a ludzie wychodzą z niej odmienieni. Cukiernia najczęściej pomaga dobrym dzieciom, które w wyniku różnych sytuacji życiowych postępują źle. Jeśli tyko przekroczą próg magicznej Cukierni to szybko poznają i naprawią swój błąd, dzięki czemu w ich życiu mogą się zdarzyć prawdziwe cuda. Ola poznaje historię Miśki, dziewczynki, której rodzice są w trudnej sytuacji, a ona sama wkracza na złą drogę.

Opisana historia jest ciepłą i przyjazną opowieścią, dającą nadzieję. Poza tym uczy tego co najważniejsze: uczciwości, wiary i miłości. Ta nieskomplikowana treść niesie w sobie jasny przekaz... nie zawsze łatwo jest wybrać między dobrem i złem, czasami w życiu się nie układa, w oczy wieje wiatr, a droga jest ciągle pod górkę, nietrudno zboczyć z właściwej ścieżki, jednak należy pamiętać, że bez względu na wszystko warto być uczciwym, dobrym człowiekiem, to nic nie kosztuje, a przynosi wiele pożytku. Życie w zgodzie z własnym sumieniem jest cennym darem.

Do albumu dołączony jest krótki film w reżyserii Dariusza Reguckiego z udziałem wielu znanych aktorów, takich jak: Anna Dymna, Jerzy Trela, Anna Radwan czy Paweł Brandys.
Ekranizacja opowieści jest miłym i wyjątkowym uzupełnieniem tej książki. Świąteczne tło, spokojny klimat oraz przepiękna, prosta historia skłania do rozmyślania i do wyciągania właściwych wniosków. „Historia ukryta w czekoladzie” to doskonała lektura dla całej rodziny, gorąco polecam.

• 52 książki w 2015
  • Domowa biblioteczka
  • Przeczytane 2012

Dodaj cytat z książki Historia ukryta w czekoladzie