Artur Grottger. Pięć cyklów

Okładka książki Artur Grottger. Pięć cyklów Wiesław Juszczak
Okładka książki Artur Grottger. Pięć cyklów
Wiesław Juszczak Wydawnictwo: Arkady albumy
albumy
Arkady
2007-01-01
2007-01-01
artur grottger malarstwo polskie Juszczak

Okładka książki Andrzej Zwierzchowski. Działania archaiczne Andrzej Biernacki, Wiesław Juszczak, Andrzej Zwierzchowski
Andrzej Zwierz... Andrzej Biernacki, ...
Okładka książki Ruiny czasu. Rozmowy o twórczości Dariusz Czaja, Wiesław Juszczak
Ruiny czasu. R... Dariusz Czaja, Wies...

uwielbiam malarstwo Artura Grottgera. Dlatego też postanowiłam przeczytać biografię tego artysty. wydania, które czytałam, przeplatane było obrazami p. A. Grottgera, co sprawiło, ze miło czytało mi się książkę. Książka napisana językiem przystępnym, bez zawiłych szczegółów (które to często w biografiach sprawiają, ze czytanie mnie męczy).

Część tekstowa, a zatem biograficzna nie porwała mnie zbytnio, jednak twórczości Grottgera jestem wielką fanką, a strona estetyczna spowodowana faktem bycia reprintem z lat 50. dawała dodatkową przyjemność czytania/oglądania.

Mój dziadek podarował mi drugie wydanie tej pozycji z roku 1958.
Niesamowite dzięki wspomnieniom o nim ♥

Mój dziadek podarował mi drugie wydanie tej pozycji z roku 1958.
Niesamowite dzięki wspomnieniom o nim ♥

• Grafika
  • Na składzie
  • Przeczytane dawno temu ;)
  • Studia
  • Biografia
  • sztuka i kultura
  • 52 - 2012

Dodaj cytat z książki Artur Grottger. Pięć cyklów