zarządzanie finansami w korporacjach międzynarodowych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
biznes, finanse

Problematyka funkcjonowania korporacji nabiera szczególnego znaczenia w okresie transformacji ustrojowej i gospodarczej. W Polsce zmienia się struktura podmiotowa firm. Dominujące w warunkach komunistycznych przedsiębiorstwa państwowe mają aktualnie mniejszy udział w produkcie krajowym brutto niż prywatne. W sektorze pozapaństwowym obok spółek mają swój udział spółdzielnie. W zaistniałej sytuacji zachodzi potrzeba upowszechniania rynkowych zasad funkcjonowania podmiotów gospodarczych. I temu właśnie celowi służyć ma niniejsza publikacja, będąca w zamierzeniu autorów podręcznikiem akademickim.