Nigdy nie rodzi się byle kto... (Audiobook)

Okładka książki Nigdy nie rodzi się byle kto... (Audiobook) Malina Stahre-Godycka
Okładka książki Nigdy nie rodzi się byle kto... (Audiobook)
Malina Stahre-Godycka Wydawnictwo: Flos Carmeli powieść historyczna

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Homo proponit - Deus disponit
Człowiek zamierza - Bóg decyduje

Książka miejscami przerażająca ale w sumie dająca nadzieję, że jeszcze nie wszystko skończone że los może się odwrócić że nie można się poddawać i że w życiu sporo też zależy od przypadku i szczęścia.

Homo proponit - Deus disponit
Człowiek zamierza - Bóg decyduje

Wspaniała opowieść o losach rodziny która przeżyła wszystkie zawieruchy XX wieku, a oparta o relacje członków tej rodziny spisane przez autorkę (głęboki ukłon i podziękowania dla autorki). Po przeczytaniu, aż się nie chce wierzyć jak człowiek może przetrzymać tyle nieszczęść i wyjść z tego obronną ręką. Jak wielka była wiara tych ludzi w lepsze jutro. Szczególnie ujęły mnie ich głębokie refleksje po tym co przeżyli a jakie narodziły się z upływem ich życia (to chyba jest dowód na to, że życie jest najlepszym nauczycielem). Z drugiej strony zastanawiam się czy człowiek współczesny miałby w sobie taki hart ducha, zaradność i upór, aby przeżyć tak ciężkie chwile.
Polecam wszystkim tym, którzy nie znają tragicznych losów Polaków po rewolucji, pierwszej i drugiej wojnie światowej, jak i tym którzy bardzo dobrze je znają (myslę, że szybko zmienią zdanie).

Wysłuchałam tej książki czytanej przez p. Blankę Kutyłowską.
Historia chwytająca za serce w cudownej interpretacji.
Uderzyły mnie zwłaszcza mądrość i dystans życiowy bohaterów oraz ich dystans do samych siebie.
Ciężkie doświadczenia łagrów, życia w Rosji sowieckiej - przeżyli. Później, jak to mówi jeden z bohaterów, "skoro się przeżyło, trzeba żyć".
I jeszcze o niezwyczajnym, trudnym losie, heroicznych wysiłkach, aby przetrwać: "takich jak ja były miliony i nikt im pomników nie stawia".
Obyśmy nigdy takich opinii nie musieli wygłaszać, bo cena za doświadczenie życiowe jest zbyt wysoka.

Wysłuchałam tej książki czytanej przez p. Blankę Kutyłowską.
Historia chwytająca za serce w cudownej interpretacji.
I jeszcze o...

Och, jaka piękna i wartościowa ta książka. Uczy pokory, rozumienia ludzi... Pokazuje czym jest rzetelne życie.

Piękna książka, wzruszającą saga rodzinna-polecam

Piękna książka, wzruszającą saga rodzinna-polecam

Radiowa rozmowa z autorką

Radiowa rozmowa z autorką

Książka chwyta za serce i czyta się ją jak fascynującą powieść. Czytelnik jest świadkiem całego życia bohaterów, „od kolebki do grobowej deski”, poznając tym samym aspekty historii, której nie ma w podręcznikach szkolnych. Autorka przemierza ponad 150 tysięcy kilometrów po to, by zebrać materiał i spotkać bohaterów. Z godną podziwu sumiennością śledczego dziennikarza i wrażliwością nietuzinkowej pisarki odtwarza atmosferę miejsc i czasów, jak też ludzkie emocje, tak barwne i odzwierciedlające przeżywane wydarzenia historyczne na tle dziejów rodzinnych.

1984

Niesamowita, wspaniała historia twardych, zwykłych-niezwykłych ludzi, usiana wtrąconymi jakby niechcący przemyśleniami, refleksjami wyciągniętymi z ciężkiego życia. Można być dumnym z takiej rodziny, ludzie, którzy brali los w swoje ręce, nie poddawali się beznadziei i dożyli sędziwego wieku bez zgorzknienia.

• Audiobooki
  • 52/2017
  • Najlepsze
  • Lit. polska
  • Wojna. Historia. Pamiętnik. Biografia.
  • Społeczno-obyczajowa/Historyczna

Dodaj cytat z książki Nigdy nie rodzi się byle kto... (Audiobook)