James May i jego wspaniałe maszyny

Okładka książki James May i jego wspaniałe maszyny
James May Wydawnictwo: Insignis popularnonaukowa
400 str. 6 godz. 40 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Tytuł oryginału:
James May's Magnificent Machines
Wydawnictwo:
Insignis
Data wydania:
2011-11-23
Data 1. wyd. pol.:
2011-11-23
Liczba stron:
400
Czas czytania
6 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-61428-50-3
Tłumacz:
Agnieszka Ufland
Tagi:
james may top gear humor
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
106 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
582
17

Na półkach: ,

Ta książka to niewątpliwy hit! Przeznaczona jest nie tylko dla amatorów techniki, ale dla wszystkich tych, którzy interesują się otaczającym nas światem, a w szczególności- wspaniałymi maszynami. "To taka jakby mini encyklopedia okraszona Top Gear’owym humorem." - To zdanie, jako pierwsze przyszło mi do głowy, gdy spytałam sama siebie, co sądzę o tej książce.

Już okładka przyciąga naszą uwagę. Nie chodzi mi o kolory czy Jamesa w czapce pilotce- bo to nikogo nie dziwi, mam na myśli intrygujący zwrot, który w zasadzie jest dopełnieniem tytułu, mianowicie O tym, jak faceci w szopach zmienili nasze życie. Pomijając fakt, że tak naprawdę było. Znaczna część wynalazków nie została stworzona w sterylnych laboratoriach, lecz w prowizorycznych pomieszczeniach, pokojach, salonach…szopach. I pewnie nie warto doszukiwać się w tym stwierdzeniu żadnej głębi , uważam jednak, że przez chwilę możemy spojrzeć na tą frazę troszeczkę szerzej. Ja traktuje ją bardziej jako nawoływanie do działania, no bo skoro jacyś tam ‘faceci w szopach’ mogli coś skonstruować, zmienić moje życie, to dlaczego mi miałoby się nie udać? Mam nadzieję, ze to niepozorne zdanie nie tylko mnie skłoniło do kombinowania, wymyślania i tworzenia. A może coś z tego wyjdzie….? Do dzieła!

Świat się skończył to początek przygody z wynalazkami. Każdy z nas na co dzień styka się z urządzeniami, których pochodzenie i ciekawostki z nim związane opisuje May w rozdziale pierwszym. Są to samoloty, samochody, telewizja, komputery. Dowiemy się między innymi dlaczego w luksusowych sterowcach jedyna dozwolona zapalniczka była przytwierdzona łańcuszkiem do stołu? Jaka jest najstarsza linia lotnicza wciąż działająca pod swoją pierwotna nazwą? Jeśli chcecie wiedzieć jaka była pierwsza treść komunikatu przekazana z jednego komputera do drugiego, musicie przeczytać podrozdział wielkie pudło cyfrowych rozkoszy. Zdradzę tylko tyle, że ‘pod presją chwili komputer sfiksował i zawiesił się, zanim doszedł do litery G”.

W stronę nieskończoności zawiera informacje o rakietach, kosmosie i obcych . Najsłynniejsze zdanie wypowiedziane w kosmosie to słowa Armstronga, które dobrze znamy "o małym kroku dla człowieka”. Czy wiecie jakie jest drugie? Niemożliwe miasto wprowadzi nas w czas pierwszych prób wynalezienia elektryczności, budowania wieży Eiffla oraz sygnalizacji świetlnej. W kolejnym rozdziale rozwija się wizja zbuntowanego nastolatka, któremu to sprzyja radio, muzyka, motocykle i moda. A jeśli już mowa o tym ostatnim, to wiecie skąd wzięła się nazwa „nylon”? Pierwotnie mówiono na niego heksadekametylen dikarboksylowy, co - jak widać - nie podbiłby serc ówczesnych kobiet, tak bardzo spragnionych pończoch. A gdyby tak w ręce naukowców wpadł bilet lotniczy z NY do LONdynu? Ponadto książka zawiera zdjęcia, dzięki którym łatwiej jest nam wczuć się w treść.

Trudno napisać jest coś więcej, ponieważ nie jest to ani książka obyczajowa, ani thiller, kryminał czy romans, chociaż można znaleźć wszystkie ww. wątki. Jak już pisałam, jest to mini encyklopedia, opowiadająca nam o genezie, rozwoju, zastosowaniu wielu cudów techniki. Nie dajcie się zwieść, nie znajdziecie tu suchych i bezpłciowych wyrażeń. Nie zapominajcie, że to książka Jamesa Maya wielkiego pasjonata techniki, który zawsze dodaje coś od siebie.

Ta książka to niewątpliwy hit! Przeznaczona jest nie tylko dla amatorów techniki, ale dla wszystkich tych, którzy interesują się otaczającym nas światem, a w szczególności- wspaniałymi maszynami. "To taka jakby mini encyklopedia okraszona Top Gear’owym humorem." - To zdanie, jako pierwsze przyszło mi do głowy, gdy spytałam sama siebie, co sądzę o tej książce.

Już okładka...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    143
  • Posiadam
    88
  • Chcę przeczytać
    76
  • Teraz czytam
    10
  • Ulubione
    3
  • Motoryzacja
    2
  • E-booki
    2
  • 2012
    2
  • E-book
    2
  • 2020 do czytania
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki James May i jego wspaniałe maszyny


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne