Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem

Okładka książki Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem Robert Cichowlas, Graham Masterton, Piotr Pocztarek
Okładka książki Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem
Robert CichowlasGraham Masterton Wydawnictwo: Albatros biografia, autobiografia, pamiętnik
Short Stories. Twarzą w twarz z pisarzem.
Albatros
2011-11-04
2011-11-04
Paweł Wieczorek
opowiadania twarzą w twarz biografia wywiad

Okładka książki Gloria Graham Masterton, Karolina Mogielska
Gloria Graham Masterton, K...

Przeczytałem kilka opinii na temat tej książki. Tak jak napisali inni czytelnicy, jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana twórczości Grahama Mastertona. Można tu znaleźć wiele informacji o ciekawych książkach autora, a także przeczytać kilka fragmentów opowiadań. Ze wzglądu na to, że nie jestem wielkim fanem Mastertona (może dlatego,że nie czytałem jeszcze jego książek),ograniczyłem się tylko do opowiadań zawartych w tej lekturze. Polubiłem literaturę grozy pisaną, przez brytyjczyka, ale w książce tej znajduje się zdecydowanie za dużo opisów i nudzących informacji.

Świetna rzecz! "must have" dla wszystkich fanów tego autora! Swoista encyklopedia na temat Grahama Mastertona. Panowie Cichowlas i Pocztarek odwalili kawał dobrej roboty. I mimo wszystko nie popadli w jednostajny zachwyt na twórczością Brytyjczyka, bowiem nie poskąpili mu też odrobiny krytyki, za co ode mnie dodatkowy plus.

Masterton zawsze mieścił się w czołówce moich ulubionych autorów, a ta książka tylko utwierdziła mnie w tym przekonaniu. Pozycja ta pozwoliła mi szerzej spojrzeć na tego autora, nie tylko jako na twórcę pokręconych krwawych horrorów ale przede wszystkim jako na zwykłego normalnego faceta który ma swoje pasje, rodzinę i jest profesjonalistą w tym co robi. Naprawdę można się dowiedzieć o nim wielu ciekawych i nieznanych dotąd rzeczy.

Jednakże muszę dodać łyżkę dziegciu do tego wszystkiego. Część wiadomości na temat Grahama powtarzała się kilkakrotnie i pewne fakty przewijały się wielokrotnie na kartach całej książki. Co moim zdaniem można było ograniczyć. Podobnie jak można było ograniczyć się z opisywaniem i streszczaniem tylu jego powieści. Momentami trąciło trochę spoilerami, ale mogę to wybaczyć, w końcu książka kierowana jest raczej do tych obeznanych z jego twórczością (mimo że zaliczam się do jego fanów, to Graham jest tak płodnym pisarzem, że jeszcze chyba nie jestem nawet na półmetku z całością jego twórczości!).

Anyway, lubisz czytać Grahama Mastertona? Chciałbyś się o nim więcej dowiedzieć? Jeżeli tak to książka jest dla ciebie obowiązkowa!
(i jeszcze jedno słowo dla którego warto to opracowanie przeczytać - "Podłóżkowo"! chyba najlepsze opowiadanie Mastertona w całej jego twórczości!)

Masterton zawsze mieścił się w czołówce moich...

Nie przebrnęłam przez tę książkę, choć lubię twórczość Mastertona. Może kiedyś do niej wrócę.

Genialna książka, która przedstawia nam Grahama Mastertona, mistrza grozy i zarazem... człowieka, zwykłego człowieka. Książka analizuje każdy aspekt jego kunsztu literackiego i poszczególe utwory.
W książce zamieszczone są: 7 niepublikowanych opowiadań (szczególnie polecam!),przetestowane przeze mnie przepisy (niebo w gębie!),kilka wierszyy, które akurat mi nie przypadły do gustu, wywiad z Mistrzem Grozy oraz członkami jego rodziny.
Książkę gorąco polecam!

Gdy tylko dowiedziałam się o tej książce , od razu jej zapragnęłam . Z opisów wynikało , że jest to fantastyczna książka dla fanów Mastertona. Jako fanka musiałam mieć te pozycję.
Przyznam szczerze , że czytałam ją bardzo długo , bo prawie cały miesiąc. Objętościowo , jest zadowalająca 430 str. Delektowałam się każdą stroną, nie chciałam jej przysłowiowo „połknąć” , stąd też miesiąc czytania.
Autorami książki są założyciele polskiej ,oficjalnej strony Grahama Mastertona , Robert Cichowlas, i Piotr Pocztarek. Mało tego , współautorem jest również sam Masterton, który udostępnił np. Swoje wiersze pisane za młodzieńczych lat. W książce można znaleźć oryginalne zakończenie „Manitou ", porady Grahama z cyklu „jak pisać”, oraz wywiady. Cała lektura oparta jest na tzw. Alfabecie Mastertona . Po kolei ,są wyjaśniane aspekty twórczości . Np. A –alternatywne światy, itd. W tej pozycji nie ma , rzeczy która nie zostałaby opisana. Jest w niej wszystko czego tylko fan, pragnie wiedzieć. Spotkałam się z opiniami ,że wywiad z Grahamem ,jest na samym końcu, a powinien być na początku. Dla mnie to nie robi różnicy uważam , że wywiad pięknie kończy książkę . Wisienką na torcie. Biografia pokazuje nam również, samego pisarza. Każdy po przeczytaniu , ma wrażenie jakby Go znał od stuleci. Rozpływam się w zachwytach ,ale jak dla mnie minusów nie ma. Autorzy potrafili wytknąć mistrzowi , jego błędy. Jakie , i jak sam pisarz zareagował ? przekonacie się gdy sięgniecie po ów książkę. Podsumowując; Rewelacyjna , gratka dla fanów i nie tylko . Budujący jest też fakt , że tę bądź co bądź świetną pozycję, stworzyli nasi rodacy. Polecam z całego serca !

Cóż tu wiele pisać. Idealna pozycja dla fanów Mastertona, jak i również dla tych, co dopiero się zagłębiają w jego powieści. Nigdy nie przepadałam za książkami tego typu, jednak pochłonęłam ją w jeden dzień. Podchodziłam sceptycznie myśląc, że mnie wynudzi i jak bardzo się myliłam :) Znajdziemy w niej szczegółową analizę twórczości Mastertona, wywiady, życiorys, kilka jego opowiadań dotąd u nas nie publikowanych i wiele innych. Trzeba przyznać, że panowie wykonali kawał dobrej roboty. Polecam

Po prostu Masterton

Po prostu Masterton

Uwielbiam, kocham, podziwiam. Co tu dużo mówić!

Uwielbiam, kocham, podziwiam. Co tu dużo mówić!

• Graham Masterton
  • Horrory