Noc gargulców

Tłumaczenie: Piotr Kuś
Cykl: Nathan Underhill (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Night of the Gargoyles
graham masterton
horror
Leonor

„Noc gargulców” – kontynuacja Bazyliszka – kolejny horror z Krakowem w tle. Po pokonaniu doktora Zaubera i zniszczeniu bazyliszka profesor Underhill wszedł w posiadanie średniowiecznej Czarnej Księgi pozwalającej wskrzeszać mityczne stwory. Chce wykorzystać ich komórki macierzyste w celach medycznych… Tymczasem pojawił się syn doktora Zaubera. Żąda, aby profesor pozwolił mu na wspólną...

„Noc gargulców” – kontynuacja Bazyliszka – kolejny horror z Krakowem w tle.
Po pokonaniu doktora Zaubera i zniszczeniu bazyliszka profesor Underhill wszedł w posiadanie średniowiecznej Czarnej Księgi pozwalającej wskrzeszać mityczne stwory. Chce wykorzystać ich komórki macierzyste w celach medycznych… Tymczasem pojawił się syn doktora Zaubera. Żąda, aby profesor pozwolił mu na wspólną pracę.
Po odmowie Nathana w Filadelfii gargulce zaczynają atakować niewinnych ludzi. Profesor podejrzewa, że za atakami stoi syn Zaubera. Tymczasem Nathan zostaje oskarżony o zbrodnię i trafia do więzienia. Jego żona Grace prosi o pomoc… Agnieszkę, studentkę z Krakowa.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2011

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Insane | 2015-07-17
Na półkach: Książki, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2015

Z Grahamem Mastertonem miałam styczność, po raz pierwszy, jakieś cztery lata temu. Dzięki koleżance, której tata podarował książki tego autora na urodziny. Z tego co pamiętam pierwszą przeczytaną przeze mnie książką było "Ciało i krew", albo "Tengu". Od tamtej pory czytam Mastertona nałogowo. Jego styl pisania jest lekki i przyjemny, a opowiedziane historie zaskakujące i przerażające. Autor tworzy świat w którym idealnie przeplata fikcje z prawdą, tak że człowiek ma wrażenie, że to część codziennego życia.
Co do "Nocy Gargulców". Książka lekka i przyjemna. Historia ciekawa, znowu mamy do czynienia z polskim akcentem w tle. Jednak, muszę z bólem przyznać, liczyłam że ta część będzie jeszcze lepsza niż Bazyliszek, niestety rozczarowałam się.
Mieliśmy tutaj, praktycznie, wszystko jak na dłoni. Brakowało tego elementu zaskoczenia i tajemnicy.
Mimo wszystko polecam przeczytać tę książkę.

Fuzja | 2016-06-02

Grahama Mastertona czytam od lat. W domu mam niewielką (niestety) kolekcję jego książek, ale do wszystkich mam sentyment. Uwielbiam tego autora i nigdy jeszcze nie czułam się przez niego zawiedziona. Powiem więcej! Uważam, że jest lepszym pisarzem niż Stephen King (nie palcie mnie na stosie za głoszenie herezji, proszę), do którego tak często go porównują. To, co szczególnie urzeka mnie w historiach Mastertona to fakt, iż jest on pilnym 'uczniem i zawsze rewelacyjnie odrabia pracę domową' z danego tematu. Prawie każda opowieść przez niego stworzona ma poparcie wśród legend różnych narodów, wszystkie zdarzenia historyczne opisywane przez niego miały faktycznie miejsce a on świetnie lawiruje między literacką fikcją a prawdziwym życiem. Łączy to na tyle 'zgrabnie', iż zawsze jestem w stanie uwierzyć, że gdzieś np. w Filadelfii (jak w przypadku najnowszej jego książki) naprawdę żyją sobie opisywani bohaterowie i naprawdę musieli stawić czoła zawartym w książce zdarzeniom.

Najnowsza...

Bartek1985 | 2011-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Można powiedzieć że nie tego sie spodziewałem po kontynuacji Bazyliszka ale i tak mi sie podobało:)lubie u Pana Mastertona to ze opisuje zawsze troche życie postaci drugo planowych(najczesciej to ofiar ktore za chwile maja zginac w dosc makabryczny sposob)ale i tak to lubie.Szkoda tylko ze nie zostało do konca wyjasnione co sie stalo z jednym z bohaterów(bohaterce?)bo tego tez niewiadomo. Moge z czystym sumieniem ja polecic nawet tym co nie czytali pierwszej czesci.

wiejskifilozof | 2011-09-14

Fajna i warto ją poznać .

Hendoslaw | 2016-03-16
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Dobra kontynuacja dobrej powieści. Po raz kolejny mamy styczność z profesorem Underhillem. Tym razem profesor dzięki zdobytej księdze stwarza feniksa. Dostajemy nowych bohaterów. Komisarz Jenna Pullet i syna Zaubera. Wszystko okraszone jest aurą mistycznych stworów. Co tylko potęguje obraz całej książki. Nic dodać, nic ująć - kolejna interesująca pozycja od Mastertona.

Profesor Underhill wraz z nowymi współpracownikami stwarza mitycznego feniksa. Jednakże zaprzestają finansować jego badania. Jego jedyną nadzieją na dalszą pracę jest współpraca z synem jego przeciwnika. Doktora Zaubera. Przedstawia on mu intratną propozycję, która może wiele zmienić.

Evelyn | 2014-07-26

O wiele lepiej czytało mi się tą książkę od "Bazyliszka". Czytałam dosyć dawno, ale z tego co pamiętam dość płynnie przeszłam przez całość.

| 2011-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2011

Tym razem Graham Masterton pokazuje nam, że to, co wydaje się nam zamierzchłym echem przeszłości, co stanowi jedynie wyryte w kamieniu stare przesądy i zabobony może stać się śmiercionośnym narzędziem w rękach złych ludzi. Czy średniowieczne rzeźby mające na celu budzić trwogę w ludziach, aby modlili się w każdą niedzielę dawali, co łaska na tace i pamiętali o swoich grzechach… czy te pokraczne stwory, wymysł średniowiecznych kaznodziejów mogły istnieć naprawdę? Czy to tylko zwykły kamień i wyryte dłutem kształty czy jednak coś więcej…

NieMogęCiPowiedzieć | 2015-08-22

Książkę kupiłem w starej księgarni poza moim rodzimym miastem. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to druga część cyklu. Autor dobrze rozciągnął nić fabularną, a jeszcze lepsze było zakończenie. Moim zdaniem powinien trzymać większość książki w szybkim tempie, które było dyktowane w późniejszych etapach rozwoju wydarzeń. Zobaczymy, może w innych jego dziełach znajdę coś takiego.

Annie_28 | 2013-09-06
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Już po raz drugi miałam styczność z twórczością Grahama Mastertona, który należy do grona najbardziej uznanych powieściopisarzy obecnych czasów. Jego książki znane są w krajach na całym świecie, a dzięki swym oryginalnym pomysłom i staranności wykonania, wiele z nich trafiło na listy bestsellerów. Największą popularność przyniosły mu horrory, choć znane są również jego liczne thrillery i opowiadania.

"Noc Gargulców" to drugi i zarazem ostatni jak do tej pory tom z cyklu "Nathan Underhill". Jest to historia młodego kryptozoologa, który prowadzi próby wskrzeszenia mitycznych zwierząt, jak feniksy lub gryfy. Pragnie on użyć w przyszłości ich komórek macierzystych do leczenia różnych skomplikowanych chorób jak np. oparzeń i blizn po nich. Bezgranicznie wierzy w sukces. Ma pewność, że jego plany się powiodą i już wkrótce będzie mógł zrewolucjonizować współczesną medycynę.

Nie wiem czy chodzi o motyw przewodni całej serii czy po prostu jak do tej pory nie udało mi się pokochać prac...

PaxRimi | 2012-04-14
Przeczytana: 23 marca 2012

Dobra kontynuacja Bazyliszka. Przyjemnie się czyta i nawet wciąga. Fajnie, że głównemu bohaterowi w końcu udaje się w trakcie badań, a sprawiedliwośc wedłóg feniksa :) o tak tego oczekiwałem w tamtym momęcie :P
Śmierść w połowie powieści dodaje dodatkowe emocje, kompletnie się tego nie spodziewałem, ale raczej dało to na plus :) Może będzie jeszcze jakiś tytuł z tego cyklu, z chęcią bym przeczytał .