Wojna pod ziemią 1914-1918

6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Underground warfare 1914-1918
historyczna
Krzysztof

To pierwsza na polskim rynku wydawniczym bogato ilustrowana pozycja, w której odnajdujemy głęboką analizę działań prowadzonych pod ziemią w latach 1914-18, w kontekście gwałtownej ewolucji sposobu walki, jaka dokonywała się na froncie zachodnim. Podczas I wojny światowej działania operacyjne prowadzone były zarówno na powierzchni ziemi, jak i pod nią. Podkopy stały się sposobem na uniknięcie...

Podczas I wojny światowej działania operacyjne prowadzone były zarówno na powierzchni ziemi, jak i pod nią. Podkopy stały się sposobem na uniknięcie ognia karabinów maszynowych i ominięcie zasieków, a podziemne schrony zapewniały osłonę przed pociskami artyleryjskimi. W tunelach drążonych pod pozycjami wroga umieszczano ładunki wybuchowe, których eksplozje powodowały znaczne straty i wzbudzały panikę w szeregach.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/wojna-pod-ziemia-1914-1918/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/wojna-pod-ziemia-1914-1918/

Tomek | 2015-10-04

Książka bardzo niszowa, w pewnym momencie nawet nudna, ale dla miłośników historii I wojny światowej pozycja obowiązkowa. Trudno uwierzyć w to, co działo się pod ziemią w czasie działań wojennych na froncie "wielkiej wojny". Zalecam przeczytanie tej pozycji górnikom, którzy twierdzą że mają "ciężko" pod ziemią.

Maciek1988 | 2016-04-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki