Mróz Czarna Madonna

978-83-76741-24-6
nawiedzony dom, groza,
horror
Rewolwerowiec

Wcześniej wydane pod tytułem "Dom szkieletów". John, młody chłopak marzący by zostać gwiazdą rocka, rozpoczyna pracę w agencji nieruchomości pana Vane’a w Streatham. Właściciel to dziwny i tajemniczy osobnik, skrywający mroczny i niebezpieczny sekret. Bohater szybko odkrywa, że pan Vane posiada specjalną listę domów, których sprzedażą nie pozwala się zajmować nikomu. Okazuje się, że ludzie...

Wcześniej wydane pod tytułem "Dom szkieletów".

John, młody chłopak marzący by zostać gwiazdą rocka, rozpoczyna pracę w agencji nieruchomości pana Vane’a w Streatham. Właściciel to dziwny i tajemniczy osobnik, skrywający mroczny i niebezpieczny sekret. Bohater szybko odkrywa, że pan Vane posiada specjalną listę domów, których sprzedażą nie pozwala się zajmować nikomu. Okazuje się, że ludzie odwiedzający te domy znikają w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem w jednym z budynków robotnicy natrafiają na dziesiątki szkieletów. John wraz z grupką przyjaciół odkrywa przerażającą prawdę na temat potężnych mocy zagnieżdżonych w ścianach domostw.
Rozpęta się koszmar, o jakim nawet nie śnili.

"Dom kości" dodatkowo zawiera trzy opowiadania Grahama Mastertona: „Szara Madonna”, „Kształt bestii” i „Pośpieszny Potwór”.

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2011.

źródło okładki: http://www.replika.eu/zapowiedzi.php?wyd=1&id3=330&k=

słoneczko | 2017-04-27
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Masterton – klasyka horroru.
Tym razem jednak bardzo się zawiodłem.
Plusy:
- jedynie początek książki mnie zaintrygował;
- ciekawy i znany temat na horror (nawiedzony dom);
- prosta fabuła i styl pisania powodują, że czyta się szybko;
- dosyć ciekawe pozostałe trzy krótkie opowiadania.
Minusy:
- tajemnica rozwiązana już w pierwszej części książki;
- brak zagadek, które trzymają w napięciu do końca książki;
- słabo opisani bohaterowie, ich zachowanie jest wręcz „dziecinne”;
- brak klimatu typowego dla horrorów (napięcie, strach).
Oceniam, bo „dobrnąłem” do końca, pomimo chęci odłożenia jak najszybciej.
Jak dla mnie książka taka sobie, a wręcz słaba.

Reckless Bastard | 2013-04-12
Przeczytana: 13 lutego 2013

4/10 – MOŻE BYĆ

W trakcie wakacji rówieśnicy Johna spędzają czas głównie na zabawie, on natomiast zmuszony jest podjąć swoją pierwszą pracę zarobkową. Wybór pada na agencję nieruchomości prowadzoną przez ekscentrycznego pana Vane’a. Już od pierwszego dnia w pracy John odnosi wrażenie, że jego nowy szef skrywa jakiś mroczy sekret. Szybko odkrywa listę domów, których sprzedażą właściciel agencji nie pozwala nikomu się zajmować. Kiedy jeden z klientów znika w tajemniczych okolicznościach, John jest już pewien, że w posiadłościach z tajemniczej listy pana Vane’a dzieje się coś złego. Wraz z innymi pracownikami agencji postanawia sprawdzić owe domostwa, nie spodziewa się jednak jak przerażającą tajemnicę skrywają ich mury.

Nie ma co owijać w bawełnę, powieść Grahama Mastertona jest po prostu słaba i szwankuje niemal w każdym elemencie literackiego rzemiosła. Fabuła „Domu kości” jest pełna niedorzecznych rozwiązań i absurdalnych dialogów, a bohaterowie w niej występujący są...

Thomas886 | 2015-10-03
Na półkach: Przeczytane, Horror..., 2016
Przeczytana: 22 lutego 2016

John rozpoczyna pracę w agencji nieruchomości.
Gdy daje potencjalnemu klientowi klucz do posiadłości, a ten znika bez sladu, John rusza Jego sladem, by rozwiklac zagadke znikniecia. Odkrywa, ze dom kryje w sobie mityczna tajemnice, ktorej nie spodziewa sie nikt.

Lekki horror, ktory czyta sie praktyczniej jednym tchem. Lubie takie klimaty i czekam na wiecej.

ZARAZA | 2013-02-04
Przeczytana: 2013 rok

"Dom kości" to niedługa powieść z dobrym pomysłem i trzymajacą w napieciu akcją, gdzie towarzyszy nam genialne uczucie grozy. Dołączone opowiadania były dobre, a najbardziej podobał mi się "Kształt bestii". Polecam fanom autora, ale także fanom grozy :)

DonSzabla | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2013, Z biblioteki
Przeczytana: 22 października 2013

"Dom kości" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Grahama Mastertona. Sięgając po ten tytuł nie spodziewałem się niczego szczególnego. I całe szczęście, bo bym się lekko zawiódł. Książka jest moim zdaniem bardzo przeciętna. Czytając kolejne strony miałem wrażenie, że czytam bardzo kiepskie i niespójne opowiadanie. Do największych minusów powieści mogę zaliczyć kiepskie dialogi i przebiegi akcji, które w pewnych momentach wołały o pomstę do nieba. Na małą listę pozytywów można wpisać rozwiązanie głównego wątku fabularnego i kreację pana Vane’a. Reszta jak już wcześniej wspomniałem jest mocno przeciętna.

6/10

Renata Zub | 2015-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2015

John, młody mężczyzna marzący o karierze gwiazdy rocka, podejmuje pracę w agencji nieruchomości. Nie jest to praca jego marzeń, jednak chłopak potrzebuje pieniędzy. Już pierwszego dnia pracy John zostaje poinformowany przez współpracowników o istnieniu listy domów, których sprzedażą zajmuje się tylko i wyłącznie szef, pan Vane. John zaintrygowany specjalną listą owych nieruchomości odkrywa, że wszyscy dotychczasowi mieszkańcy domów z listy szefa, zniknęli w tajemniczych okolicznościach... i postanawia rozwiązać mroczną zagadkę

Muszę przyznać, że teraz po przeczytaniu pierwszej powieści pana Mastertona, rozumiem już skąd ta sława, która owiewa jego nazwisko. Już wiem skąd tyle zachwytów nad jego powieściami. Wiem skąd ten tytuł jednego z najlepszych powieści grozy. Teraz już to wszystko wiem i wcale się nie dziwię, a wręcz wpisuję na listę lektur obowiązkowych kolejne tytuły z jego dorobku. A co mnie niezmiernie cieszy? że lista tytułów jest baaaardzo długa. Co najważniejsze pan...

Dorota | 2017-02-06
Na półkach: Przeczytane, Horror, 2017

„Dom kości” to taki niestraszny horror – i tyle w tym temacie. Jestem zawiedziona.

alicjuszka | 2013-03-26

Sięgnęłam po tę książkę z dwóch powodów - po pierwsze ze względu na autora (jest to moja pierwsza jego książka, ale co nieco o nim słyszałam), po drugie zaciekawił mnie tytuł.
Niestety, zawiodłam się. Temat mnie zaciekawił. Z zapartym tchem przeczytałam jednak tylko pierwszych kilka kartek. Akcja toczy się bardzo szybko, za szybko. Wszystko właściwie jest wiadome w pierwszej części książki. Brakowała mi niesamowicie niedopowiedzeń, sekretów, które wyjaśniły by się na końcu. Dla mnie to podstawa tego gatunku literackiego. Sami bohaterowie niedopracowani, czegoś im brak, ich zachowanie określiłabym jako dziecinne, naiwne. Wiedząc, że mają do czynienia z "siłą wyższą" na spotkanie z nim zabierają szklane kulki ... (nie chcę zdradzać fabuły, więc pozostawię zdanie niedopowiedziane). Daję trzy gwiazdki tylko za początek książki.

Spróbuję jeszcze coś przeczytać tego autora, może nie udało się tylko tym razem.

SandyViant | 2013-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2013

Moja pierwsza książka tego autora. Czytana "lekko", szybko i przyjemnie. Z chęcią sięgnę po inne jego twórczości.

Taki klasyczny horror o nawiedzonym domu/domach. Nieskomplikowana fabuła, ciekawy pomysł i prosty styl złożyły się na błyskawicznie przeczytaną lekturę. Powiedziałabym, że to takie dłuższe opowiadanie. Raczej nie przestraszy, ale mnie zaciekawiło. Dodatkowo w książce znalazły się trzy krótkie opowiadania autora ale jakoś nie utkwiły w mej pamięci. Ale ja za krótką formą zwyczajnie nie przepadam. Natomiast sam "Dom kości" polecam