Rockowy kapłan

Rock Priest
987-83-89918-29-1
rock, pierce, muzyka, wiara
pheosia

* Prasa okrzyknęła go „rockowym kapłanem”, „owcą w skórze wilka”, grożono mu śmiercią, był opluwany, usuwano go ze sceny, rzucano weń kamieniami i butelkami. Ale David i tak szedł z Dobrą Nowiną tam, gdzie nie śmiał pojawić się wcześniej nikt inny. * NO LONGER MUSIC to założona przez Davida Pierce’a w 1985 roku kapela rockowa, której powołaniem jest ewangelizacja w ekstremalnie trudnych...

NO LONGER MUSIC to założona przez Davida Pierce’a w 1985 roku kapela rockowa, której powołaniem jest ewangelizacja w ekstremalnie trudnych warunkach z wykorzysta niem mocnej, ekspresyjnej muzyki,
dramy scenicznej, pantomimy oraz innych niekonwencjonalnych środ ków wyrazu. Dawid i jego ludzie gło sili już Jezusa pośród syberyjskich satanistów i islamskich fundamen talistów, narkomanów
i skinheadów; znają ich terrorystyczne kluby IRA i ETA, występowali na licznych fe stiwalach anarchistycznych, także w Jarocinie. O tych i o innych rów nie ciekawych perypetiach zespołu możesz przeczytać w tej książce.
Kiedy Bóg rozgląda się wokół, szukając kogoś, kto wypełniłby wyznaczone przez Niego trudne zadanie i nie może znaleźć nikogo wystarczająco dobrego, zwraca się do Davida Pierce’a.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy COMPASSION 2010

źródło okładki: http://www.compassion.pl

SnowWhite | 2014-01-27

Interesująca opowieść, która pokazuje, że muzyka to potężne narzędzie, często służące różnym celom - niekiedy wzniosłym, niekiedy zgoła nieszlachetnym. Autor na szczęście wybrał wersję pierwszą. Jako że sama jestem fanką dosyć mocnych brzmień, książka przypadła mi do gustu. Możemy naprawdę podziwiać odwagę i wiarę bohaterów, którzy zanieśli Dobrą Nowinę tam, gdzie innym nawet się nie śniło by ją tam ogłosić. W końcu, przywołując mój ulubiony motyw tej książki, zaginionej owcy Bóg szuka do skutku :)

Michał | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Przyznam się, że przeczytanie tej pozycji w całości, nie było łatwe. Po raz pierwszy, kiedy po nią sięgnąłem - pomyślałem sobie, że co ten jakiś człowiek może mi przekazać cennego, więc odłożyłem ją na półkę. Po jakimś czasie szukałem w swej skromnej biblioteczki czegoś, co mógłbym poczytać i wyjąłem ROCKOWEGO KAPŁANA. Przeczytałem kilka pierwszych stron i tak się wciągnąłem w historię Davida Pierce'a, że dobrnąłem do końca z żalem w sercu, że on nastąpił.

Napisana jest prostym językiem, bez żadnych "ą", "ę", a niektóre rozdziały są bardzo krótkie, co mi się podobało. Rozdział pod nieco kontrowersyjnym tytułem - "Zakazana kapela", jest o Polsce, a dokładnie o nie zapomnianym festiwalu w Jarocinie w 87 roku, gdzie zespół No Longer Music grał. Wiele osób podczas koncertu nawróciło się, a jedną z nich był Darek "Maleo" Malejonek, obecnie znany i szanowany muzyk.

Jeżeli chcesz poznać Boga, to ta lektura jest właśnie dla Ciebie!
Jeżeli już Go znasz, to ta lektura umocni Cię w...

Amade | 2012-06-08

Dziadostwo :D