One Piece Volume 01
manga, przygoda, super
komiksy
angielski
EIGHT

As a child, Monkey D. Luffy was inspired to become a pirate by listening to the tales of the buccaneer "Red-Haired" Shanks. But Luffy's life changed when he accidentally ate the fruit of the Gum-Gum Tree, and gained the power to stretch like rubber...at the cost of never being able to swim again! Years later, still vowing to become the king of the pirates, Luffy sets out on his adventure...one guy alone in a rowboat, in search of the legendary "One Piece," said to be the greatest treasure in the world...

źródło opisu: http://www.vizmedia.com/product?id=1585

źródło okładki: http://store.viz.com/One-Piece-Vol.-1-Romance-Dawn/A/1569319014.htm

Jaenelle | 2013-07-21
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: styczeń 2013

Pierwszy raz zetknęłam się z tym tytułem w jednym z numerów „Kawaii”. Artykuł mnie zaciekawił, jednak przez długi czas wahałam się, gdyż trochę odstraszała mnie kreska. Nie wyglądała zbyt atrakcyjnie, miejscami miałam wrażenie, że jest niedopracowana i bałam się, że dalej może być gorzej.
Ostatecznie niedawno, głównie z nudów, jednak się skusiłam i najbardziej żałuję tego, że tak długo zwlekałam. Manga okazała się fantastyczna i z biegiem kolejnych wydarzeń nie mogłam jej niczego zarzucić.
Fabuła jest wciągająca (obecnie wydanych w Japonii 70 tomów przeczytałam w kilka dni), niesamowicie zabawna, trzymająca w napięciu, a także powodująca ogromne zdziwienie, gdy niektóre fakty wychodzą na jaw.
„One Piece” bardzo uzależnia i sprawia, że z ogromną przyjemnością śledzi się przygody Słomianych i czeka na kolejne rozdziały, by w końcu dowiedzieć się, co będzie dalej.

Mumix | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Z tym tytułem mam kontakt nie od dziś. Znam anime, jestem na bieżąco z mangą, a na półce stoi już 26 tomów. Jednak ostatnio zacząłem czytać "One Piece" od nowa i pomyślałem, że będę tu pisać kilka słów po przeczytaniu każdego tomu.
OP ma swój wspaniały niepowtarzalny klimat, który bardzo szybko wciąga czytelnika w niesamowity piracki świat.
Humor, pokazanie emocji, fabuła, tempo akcji - to wszystko jest moim zdanie świetnie dobrane, a z tomu na tom jest coraz lepiej.
Nie sposób nie lubić Luffy'ego, a nowy członek załogi - Zoro, jest po prostu kozacki.
Wszystkim baaardzo polecam ten tytuł, ponieważ jest to chyba najlepszy shounenowy tasiemiec, jaki wychodzi.

Justyna Tessa | 2015-05-10
Przeczytana: 09 maja 2015

Na mangę One Piece natknęłam się przypadkiem, chociaż od dawna wiedziałam o istnieniu mangi jak i zarówno anime. Kreska i styl przypominać może mangę Fairy Tail, także postacie jak i akcje. Po pierwszym tomie mam pozytywne wrażenia i już za niedługo zabiorą się za pozostałe tomy. Manga lekka i przyjemna do tego postać Luffego, dobrego chłopaka z wioski i do tego strasznie beztroskiego (tak jak Natsu w Fairy Tail) sprawia, że mamy się z czego pośmiać. Polecam!

sparrow94 | 2018-01-09
Na półkach: Przeczytane, Manga i anime
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Żałuję, że dopiero teraz sięgnąłem po ONE PIECE.
Wspaniałe uczucie oglądać kilka ładnych lat temu Dragon Balla a teraz po tylu latach One Piece. Świetna fabuła, postacie, kreska.
Najlepsza postać - Roronoa Zoro. Nie to że postać kozacka to jeszcze fajnie się nazywa :D
Wspaniała przygoda przede mną! Tyle jeszcze do przeczytania! Ci co już obejrzeli zazdroszczą mi teraz na pewno ;)

Linda | 2013-10-07

Po prostu sztuka rysowania Eiichiro Oda jest genialny wyszlifowany do końca. Fabuła jest banalna ale świetnie ukazana.

Trudno jest mi oceniać One piece tomik owo, skoro przed przeczytaniem wiem co się wydarzy. Akurat jestem na bieżąco z anime. I oprócz niewielkich zmian i dodatków wszystko jest takie same.
"Romance Dawn" jest tylko wstępem do wielkiej przygody. Mnie tak jak większość na początku odpychała kreska. Nonsens. Kreska bardzo szybko się poprawia, po za tym tomik wyszedł w 1997, a wtedy te stare kreski miały bardzo specyficzny styl. One piece należy do tych tasiemców, że im dalej tym lepiej. Dlatego trudno na początku się do niej przekonać,ale warto! Co do bohaterów są bardzo sympatyczni. Każdy ma swoje marzenie do, którego dąży by się spełniło.

Yuya | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Z One Piece zetknęłam się po raz pierwszy w postaci anime na niemieckiej Vivie. Co prawda wcześniej parę razy wpadłam na jakieś obrazki z tej serii, które muszę przyznać-dość mnie odstraszały. Kreska jest bardzo specyficzna...
Jednakże po kilku rozdziałach kompletnie przestaje przeszkadzać, zaś opowieść wciąga jak mało która-zapraszam wszystkich w świat piratów!

Orari | 2011-02-20

Gdy kilka lat temu zetknęłam się z tą mangą, to początkowo odstraszyła mnie kreska, ale chwilę później przestałam zwracać na nią uwagę, bo historia mnie wręcz pochłonęła.
Bardzo ciekawy, różnorodny świat, bohaterowie, których nie można nie lubić i wszechobecny optymizm. Polecam :)

książek: 1938
Toddziak | 2011-01-05
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Wszyscy tak bardzo zachwalali tę mangę, że podchodziłam do niej jak pies do jeża. Tym razem jednak miliony konsumentów miały rację - One Piece to kawał świetnej i wypełnionej humorem po brzegi historii. Nie mogę się doczekać, kiedy wszystkie tomy zagoszczą na mojej półce :)

Katagana | 2013-04-28

Początek jednej z największych przygód w historii. Moja opinia może być nieobiektywna, ponieważ jestem nieodwołalnie zakochana w tej serii. Jest cudowna, genialna, epicka, niesamowita. Luffy to jedna z najbardziej charakterystycznych i pozytywnych postaci w świecie mang. Jego historia jest strasznie smutna. Tak samo jak reszty jego załogi. Wszyscy mieli tragiczną przeszłość, a mimo tego są najweselszą piracką załogą w Nowym Świecie. Wielowątkowa historia uparcie dążąca do głównego celu jakim jest zdobycie legendarnego skarbu One Piece. Humor, łzy, zaskoczenia, mini zawały serca to charakterystyka tej serii. Wielu zniechęca liczba chapterów, ale wystarczy zacząć, a nic nie będzie w stanie was oderwać od przygód załogi słomianego kapelusza.