Klonowanie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krótko i Węzłowato". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
83-7006-747-6

Wszystko o klonowaniu! Po przeczytaniu tej książki czytelnik na pewno będzie wiedział, czy klonowanie zagraża mu osobiście. Genetyk prof. Halina Krzanowska oraz specjalista od transplantacji prof. Marian Tischner w krótkiej i przystępnej pracy dają odpowiedź na pytania: Czym w istocie jest klonowanie? Jak doszło do udanego eksperymentu z owieczką Dolly? Jakie perspektywy otwiera rozwój genetyki?

źródło opisu: Znak, 1998 (tekst z okładki)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2013-01-12

Spoko, spoko

Kiedy Richard G. Seed (seed, ang. – nasienie; nomen omen?) obwieścił, że bez względu na skrupuły szacownych gremiów od etyki w nauce sklonuje człowieka, powiało grozą. Natchnieni rewelacjami brukowej prasy zobaczyliśmy natenczas oczami duszy galerię powielonych elegancko dawnych i nowszych samodzierżców, spragnionych nieśmiertelności miliarderów, idoli pop-kultury czy tzw. autorytetów moralnych. Z kolei enuncjacje uczonych dotyczące klonowania jako szansy nieuleczalnie chorych pozwoliły roztoczyć wizję hodowli ludzkich tuczników – dostarczycieli organów dla oczekujących na przeszczepy. To wystarczyło, by rozgorzał ostry spór na temat nieludzkich, nienaturalnych metod inżynierii genetycznej.

Ta książka próbuje uspokoić nastroje wywołane kampanią medialną. Jak się dowiadujemy, klonowanie nie jest niczym nienaturalnym, gdyż spotykamy się z nim np. w przypadku poczęcia bliźniąt jednojajowych. Więc w drodze klonowania może powstać normalny człowiek. Poza tym klonowanie...

Mariunia | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014