Kompendium wiedzy o społeczeństwie, państwie i prawie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-14135-2
popularnonaukowa
Wiola

Dokonującym się w Polsce głębokim przemianom towarzyszy dyskurs o kształcie życia społecznego, ustroju państwa, jego systemie ekonomicznym, o naszym miejscu w Europie i świecie. Toczy się on w języku, który nie zawsze jest jasny, dotyczy zaś spraw najważniejszych. Zadaniem książki jest przybliżenie czytelnikowi podstawowych pojęć z pogranicza prawa, polityki i socjologii oraz związków zachodzących między nimi.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2004

źródło okładki: www.księgarnia.pwn.pl