Wyzwanie czytelnicze LC

Basia i Taniec

Seria: Basia
Wydawnictwo: Egmont Polska
Nikodem

Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca. Basia też o tym marzy. Pierwszym wyborem jest taniec brzucha. Czy na tym właśnie się skończy?

źródło opisu: http://www.empik.com/basia-i-taniec-stanecka-zofia...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/basia-i-taniec-stanecka-zofia...»

Marta | 2014-02-10
Przeczytana: 05 lutego 2014

Basia to kilkuletnia dziewczynka, która chodzi do przedszkola. Tata Basi pracuje jako lekarz, a mama stuka na laptopie. Jest jeszcze Janek i Franek – starszy i młodszy brat dziewczynki.

Pewnego dnia mama wybiera się z dzieciakami do sklepu na zakupy. Basia i Janek biegają jak szaleni i z przejęciem oglądają zabawki. Wyprawa staje się pretekstem do poważnej rozmowy na temat znaczenia pieniędzy. Skąd je brać? Jak to jest z tym bankomatem? Co to właściwie jest ten „gratis”? Nie martwcie się, mama wszystko wam dokładnie wytłumaczy.

Innym razem mama postanawia się zapisać do szkoły tańca. Po urodzeniu Franka czuje się sflaczała i postanawia popracować nad formą. Basia również marzy o tańcu, dlatego mama zapisuje ją na balet. Zajęcia odbywają co środę, się w tym samym czasie co mamine flamenco, ale dziewczyny są wytrwałe i taneczne kroki ćwiczą także w domu. Tata patrzy na to wszystko trochę sceptycznie, bo nie wie jeszcze, że jego kobiety planują dla niego urodzinową niespodziankę....

miqa | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Kim jest Basia?
Jest kilkuletnią dziewczynką mieszkającą w Polsce razem z rodzicami i dwójką braci. Chodzi do przedszkola, bawi się z rówieśnikami i poznaje świat. Czasem bywa niegrzeczna, ale jest tak fajna, że wszyscy ją lubią!

Basia i Taniec
Tym razem Basia odkryje tajniki tańca. Mama Basi ma zamiar zapisać się na taniec brzucha. Mała Basia wpada na świetny pomysł, by sprawdzić czy jej brzuszek też potrafi tańczyć… niestety efekty będą marne. Czy Basia zniechęci się do tańca? A może znajdzie jakiś nowy rodzaj tańca, który będzie dla niej idealny?

[ Całość recenzji na moim blogu, zapraszam: http://miqaisonfire.wordpress.com/2014/01/23/454-basia-i-taniec-basia-i-pieniadze-zofia-stanecka-marianna-oklejak/ ]

casia | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Świeży nabytek, a już jest to jedna z moich ulubionych "Baś".
Basia i taniec, oczywiście balet - marzenie niemal każdej dziewczynki w wieku około 5. Sympatyczna, wdzięczna opowieść o pasji dziewczyn: mamy i córki.
No i te ilustracje!

Basia? - polecam.

Maleradosci | 2016-01-07

Ciekawa książka dla małej dziewczynki. Idealna do czytania do snu.

Dorota | 2014-12-14
Przeczytana: 28 października 2014

Basia jak zwykle pomysłowa! Książki z Basią są rewelacyjne nie tylko dla dzieci. I rodzice dobrze się bawią, bo pojawia się drobna ironia i czytanie między wierszami. Rodzice też mogą się nauczyć jak rozmawiać z dziećmi i rozwiązywać problemy w rodzinie. Polecam!

Kawazmlekiem | 2018-12-24
Izabela Straszewska | 2018-10-04