Basia i taniec

Okładka książki Basia i taniec
Marianna OklejakZofia Stanecka Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Basia Seria: Basia literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Basia
Basia
HarperCollins Polska
2021-01-17
2021-01-17
24 min.
literatura dziecięca Basia dla dzieci bajka nauka

Okładka książki Zagadki babci Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Ewa Winnicka
Ocena 7,8
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...
Okładka książki Basia i skarby Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,0
Basia i skarby Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i przyjaciele. Wielka księga przygód Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,3
Basia i przyja... Marianna Oklejak, Z...

Okładka książki Basia i podróż Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 7,6
Basia i podróż Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Jak tata się z nami bawił Mati Lepp, Ulf Stark
Ocena 7,2
Jak tata się z... Mati Lepp, Ulf Star...
Okładka książki Basia i bałagan Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 7,4
Basia i bałagan Marianna Oklejak, Z...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , ,

Świeży nabytek, a już jest to jedna z moich ulubionych "Baś".
Basia i taniec, oczywiście balet - marzenie niemal każdej dziewczynki w wieku około 5. Sympatyczna, wdzięczna opowieść o pasji dziewczyn: mamy i córki.
No i te ilustracje!

Basia? - polecam.

Świeży nabytek, a już jest to jedna z moich ulubionych "Baś".
No i te ilustracje!

Basia? - polecam.

Basia jak zwykle pomysłowa! Książki z Basią są rewelacyjne nie tylko dla dzieci. I rodzice dobrze się bawią, bo pojawia się drobna ironia i czytanie między wierszami. Rodzice też mogą się nauczyć jak rozmawiać z dziećmi i rozwiązywać problemy w rodzinie. Polecam!

Basia to kilkuletnia dziewczynka, która chodzi do przedszkola. Tata Basi pracuje jako lekarz, a mama stuka na laptopie. Jest jeszcze Janek i Franek – starszy i młodszy brat dziewczynki.

Pewnego dnia mama wybiera się z dzieciakami do sklepu na zakupy. Basia i Janek biegają jak szaleni i z przejęciem oglądają zabawki. Wyprawa staje się pretekstem do poważnej rozmowy na temat znaczenia pieniędzy. Skąd je brać? Jak to jest z tym bankomatem? Co to właściwie jest ten „gratis”? Nie martwcie się, mama wszystko wam dokładnie wytłumaczy.

Innym razem mama postanawia się zapisać do szkoły tańca. Po urodzeniu Franka czuje się sflaczała i postanawia popracować nad formą. Basia również marzy o tańcu, dlatego mama zapisuje ją na balet. Zajęcia odbywają co środę, się w tym samym czasie co mamine flamenco, ale dziewczyny są wytrwałe i taneczne kroki ćwiczą także w domu. Tata patrzy na to wszystko trochę sceptycznie, bo nie wie jeszcze, że jego kobiety planują dla niego urodzinową niespodziankę. Ale pssst! To na razie sekret!

Książeczki o przygodach Basi przeznaczone są dla dzieci w jej wieku, czyli kilkuletnich przedszkolaków. Choć moja jedenastoletnia siostra raczej wyrosła z takich bajek, to obie Basie przeczytała natychmiast, jak tylko przyszły. Zaśmiewała się przy tym do łez i poważnie kiwała głową kiedy mama tłumaczyła swojej niesfornej córeczce sprawy związane z pieniędzmi. Jestem pewna, że wszystkie małe moliki książkowe polubią Basię i jej braci. Główną zaletą bohaterów jest to, że są całkowicie zwyczajni. Rodzeństwo się kłóci, mama chciałaby schudnąć, tata dużo pracuje, a w domu lubi mieć spokój. Basi nie są obce ataki wrzasku na środku sklepu, bunt i tupanie nogami, dziecięca zazdrość, strach. A przy tym jest urocza, wesoła, rozbrykana jak każde dziecko w jej wieku. Dzięki temu mali czytelnicy mogą się z nią w pełni identyfikować.

Zachwycił mnie edukacyjny charakter bajek o Basi. Szczególnie jest to widoczne w książeczce „Basia i pieniądze”. Mama tłumaczy dzieciom kwestie dotyczące pracy i pieniędzy w prosty, logiczny sposób. Sama doskonale pamiętam jak moja siostra nie mogła zrozumieć dlaczego nie mogę jej kupić wszystkiego co chce, skoro przecież chodzę do pracy. To po co tam chodzę? Szkoda, że wtedy jeszcze nie znaliśmy Basi, wiele spraw byłoby łatwiej wyjaśnić. Zofia Stanecka zadbała również o humorystyczną stronę opowiastek, a Marianna Oklejak ozdobiła całość uroczymi rysunkami. Na koniec zacytuję moją Olę: „I nie zapomnij napisać, że to bardzo pouczające książki”. Polecamy

Kim jest Basia?
Jest kilkuletnią dziewczynką mieszkającą w Polsce razem z rodzicami i dwójką braci. Chodzi do przedszkola, bawi się z rówieśnikami i poznaje świat. Czasem bywa niegrzeczna, ale jest tak fajna, że wszyscy ją lubią!

Basia i Taniec
Tym razem Basia odkryje tajniki tańca. Mama Basi ma zamiar zapisać się na taniec brzucha. Mała Basia wpada na świetny pomysł, by sprawdzić czy jej brzuszek też potrafi tańczyć… niestety efekty będą marne. Czy Basia zniechęci się do tańca? A może znajdzie jakiś nowy rodzaj tańca, który będzie dla niej idealny?

[ Całość recenzji na moim blogu, zapraszam: http://miqaisonfire.wordpress.com/2014/01/23/454-basia-i-taniec-basia-i-pieniadze-zofia-stanecka-marianna-oklejak/ ]

Kim jest Basia?

Basia i Taniec

Ciekawa książka dla małej dziewczynki. Idealna do czytania do snu.

Ciekawa książka dla małej dziewczynki. Idealna do czytania do snu.

No Basia. Tu nie ma co już się rozpisywać 😀 Basia i taniec to ulubiona Basia 😀

No Basia. Tu nie ma co już się rozpisywać 😀 Basia i taniec to ulubiona Basia 😀

Dodaj cytat z książki Basia i taniec