Franklin urządza piknik

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Debit
Nikodem

W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie. W tej serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji.

źródło opisu: Wydawnictwo Debit, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwo-debit.pl

Ida | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

w tej opowieści Franklin dowiaduje się, że nie zawsze to, co my uważamy za najlepsze, jest dobre dla innych. Czyli o tym, jak w życiu przydaje się empatia i chociaż trochę chęci, by zrozumieć drugiego człowieka.
Historia o przygotowanych kanapkach na piknik, to taki przykład dla dzieci, żeby nie myśleć tylko o sobie. Franklin chciał być miły i naprawdę się starał, ale zabrakło w tych przygotowaniach jednego elementu, jak się okazało, najważniejszego. Polecam.:)

Anna | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

Odwiedziłam dziś z moim czteroletnim synkiem wypożyczalnię dla dzieci. Adaś sam wybrał dwie książeczki o przygodach żółwia Franklina, które od razu po powrocie do domu musiałam mu przeczytać. Polubił sympatycznego żółwika, który jak to dziecko popełnia różne śmieszne pomyłki.
Polecam jako lekturę o walorach edukacyjnych.

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Madllena | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Świetna książeczka z morałem.

kaneko | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017