Franklin urządza piknik

Sharon Jennings Wydawnictwo: Debit Cykl: Franklin Seria: Czytamy z Franklinem literatura dziecięca
Patrycja Zarawska
Debit
Franklin
literatura dziecięca
Patrycja Zarawska
Czytamy z Franklinem

Z dzieciakami bywa różnie, ich pomysły potrafią niejednego dorosłego przyprawić o ból głowy. Ich świat nie zawsze jest dla nas dorosłych zrozumiały, dlatego powinniśmy jak najwięcej starać się z nimi przebywać i dużo im tłumaczyć, żeby potrafiły unikać takich wpadek, jak ta opisana w tej książeczce. Zgadza się, że nasz bohater chciał dobrze, ale czy można to tak do końca...

w tej opowieści Franklin dowiaduje się, że nie zawsze to, co my uważamy za najlepsze, jest dobre dla innych. Czyli o tym, jak w życiu przydaje się empatia i chociaż trochę chęci, by zrozumieć drugiego człowieka.
Historia o przygotowanych kanapkach na piknik, to taki przykład dla dzieci, żeby nie myśleć tylko o sobie. Franklin chciał być miły i naprawdę się starał, ale...

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Odwiedziłam dziś z moim czteroletnim synkiem wypożyczalnię dla dzieci. Adaś sam wybrał dwie książeczki o przygodach żółwia Franklina, które od razu po powrocie do domu musiałam mu przeczytać. Polubił sympatycznego żółwika, który jak to dziecko popełnia różne śmieszne pomyłki.
Polecam jako lekturę o walorach edukacyjnych.

• Dzieciństwo
  • A1) Bajki☼
  • Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Z biblioteki
  • Biblioteka
  • Dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Franklin urządza piknik