8320315786
Japonia, Tokio, Rosja, Syberia, tajga
Kuroi

Tom zawiera dwa reportaże wydane w przeciwstawnych kierunkach.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Niewielki objętościowo reportaż z pobytu autorki w Tokio, napisany w lekkim stylu. Książka jest dosyć starawa, więc część informacji już się mocno zdezaktualizowała. Nie ma w tej książce jakiegoś głównego wątku. Autorka opisuje na kolejnych stronach pokrótce swoje przeżycia. Jedne z nich są bardziej, inne mniej ciekawe. W każdym razie można przeczytać tę książeczkę bardzo szybko i równie szybko pewnie wyleci z głowy. Plusem są tu niezłe jak na czas jej wydania zdjęcia.
Książka jest wydana w takiej specjalnej serii - z jednej strony jest opowieść o Tokio a od drugie "do góry nogami" opowieść o rosyjskiej tajdze.

Kureha | 2013-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2013

Niczego nowego się nie dowiedziałam, ale też nie oczekiwałam tego. Plus za relację z Japonii sprzed 40 lat - lubię obserwować zmiany. I wielki minus za sposób stwierdzania pewnych rzeczy... Często narzekamy, że mass-media przedstawiają Japonię jako dziwaczny kraj, przejaskrawiając zjawiska i traktując Japończyków jak inny gatunek. Po przeczytaniu tego stwierdzicie, że jednak dziennikarstwo zrobiło w tej kwestii olbrzymi postęp. "Japonki mają krótkie i krzywawe nóżki od ciągłego klęczenia" - poważnie? No i to ciągłe podkreślanie, że jak się pojawią w sklepie bułki i ser to w końcu coś normalnego, a tofu i owoce morza to dziwactwa... Jak się jedzie na przeciwny koniec świata to trzeba wziąć pod uwagę, że tam "standard" znaczy co innego niż w środku Europy.

missczekolada | 2017-03-23
Przeczytana: grudzień 2016

Przyjemnie się czyta, można się wiele dowiedzieć w tak cienkiej książce. Książki z tej serii, wydawnictwa Globus są tak napisane, że chce się czerpać informacje o opisanym rejonie. Lektura nie nudzi, a naucza. Przyjemnie patrzy się na zamieszczone obrazki.

Draconexis | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017