Grave Dance

Grave Dance
Fantasy, Urban Fantasy, Żniwiarze
angielski
daria

Ktokolwiek powiedział, że umarli milczą, najwyraźniej nigdy nie spotkał Alex Craft. Po miesiącu spędzonym na zdrowieniu po bezwzględnej walce z czarownikiem, grobowa wiedźma, Alex Craft, jest gotowa by wrócić do wyjaśniania morderstw przez wskrzeszanie zmarłych. Z życiem miłosnym w zgiełku dzięki zniknięciu Agenta Wróżkowego Biura Śledczego, Falina Andrews, i szokującym wyznaniu samej Śmierci...

Po miesiącu spędzonym na zdrowieniu po bezwzględnej walce z czarownikiem, grobowa wiedźma, Alex Craft, jest gotowa by wrócić do wyjaśniania morderstw przez wskrzeszanie zmarłych. Z życiem miłosnym w zgiełku dzięki zniknięciu Agenta Wróżkowego Biura Śledczego, Falina Andrews, i szokującym wyznaniu samej Śmierci zawierającej słowo na 'K', Alex jest spragniona rozproszenia w postaci pracy. Ale jej nowa sprawa okazuje się zabójczym wyzwaniem.
Policja zatrudnia Alex jako konsultanta w sprawie szczególnie dziwnego śledztwa w rezerwacie natury, w południowym Necros. Dziwna część: Nie ma zwłok, tylko ich fragmenty. Seryjny morderca jest prawdopodobnie na wolności, a Alex nie ma żadnego sposobu na przywołanie cienia bez ciała, więc będzie musiała polegać na magii innych by znaleźć trop. Ale gdy prowadzi śledztwo, istota zrodzona z najciemniejszej magii zaczyna ją ścigać. Ktoś bardzo potężny chce mieć pewność, że jedyne co znajdzie to martwy koniec - jej samej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.penguinrandomhouse.com/books/307822/gra...»

Pośredniczka | 2016-03-04
Przeczytana: 04 marca 2016

Po przeczytaniu "Grobowej wiedźmy", która zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, postanowiłam sięgnąć po tom 2 z serii "Alex Craft" i chciałabym napisać że się nie zawiodłam , niestety wyszło jak wyszło.

Po pokonaniu "złodzieja ciał" Alex zyskuje moce, o których nie ma pojęcia oraz nie potrafi ich używać. Zdarza jej się tworzyć rozdarcia w rzeczywistości, łącząc krainę wróżek ze światem ludzi, przez co zyskuje nie tylko, wrogów wśród władców Krainy ale również jako tkaczka płaszczyzn staje się bardzo pożądaną istotą. Współpracując z policją natrafia na makabryczne znalezisko w postaci odciętych lewych stóp. Dodatkowo po ponad miesięcznej nieobecności Falin zjawia się pod jej drzwiami ranny i nieprzytomny.Gdzie on był? Dlaczego się nie odzywał? I najważniejsze czego teraz od niej chce?

Jest to historia pełna magii, zagadek oraz nieprzerwanej akcji. Czytając miałam wrażenie że autorka miała bardzo dużo pomysłów w chwili pisania i na siłę starała się gdzieś wszystkie...

ignis | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsza część bardzo mi się spodobała więc z chęcią skusiłam się na kontynuację przygód Alex. Znów mamy zagadkę do rozwiązania i dwóch petentów do serca głównej bohaterki niestety kontynuacja dokładnie powiela schemat pierwszej części. Nic odkrywczego, nic zaskakującego, dokładnie to samo co w jedynce. Jeżeli liczycie na rozwiązanie sytuacji Śmierć v Wróżkowy goguś to się tego nie doczekacie, Alex wzdycha od jednego do drugiego co staje się nużące i osobiście zniechęca mnie do bohaterki. Patrząc że jeszcze są dwie kolejne części i podejrzewam że to nie koniec zapowiada się długoterminowy tasiemiec zanim cokolwiek się wyjaśni. Ja już raczej nie sięgnę po następne części bo szkoda czasu na czytanie tego samego, pod przykrywka małych kosmetycznych zmian.
P.S. Co do miłosnego trójkąta: zapisuję się do Team Śmierć :)

Marlenka | 2013-02-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki

Druga część Grobowej Wiedźmy zachwyca tak samo jak część pierwsza. Bohaterka znów ma zagadkę do rozwiązania, znów pakuje się w sam środek kłopotów. Akcja bardzo szybko mknie do przodu, kolejne wydarzenia następują po sobie szybko.
Postacie to jakby kontynuacja tego co było w części pierwszej, ale dodatkowo mamy tu pokazane królestwo wróżek i kilka innych postaci drugoplanowych.
Główna bohaterka dowieduje się o zdolnościach jakie posiada, a o których nie miala dotąd pojęcia.
Również pełen napięcia jest "trójkąt" miłosny czyli Alex, Falin i Śmierć.
Nie ukrywam, że jestem zwolenniczką tego ostatniego.

Poza tym co mogę jeszcze napisać? Zagadka kryminalna jest bardzo ciekawie poprowadzona i cieżko sie domyślić kto jest "tym złym". Książka wciągająca i ciężko sie oderwać.
Polecam tak samo jak część pierwszą. I niecierpliwie czekam na kolejny tom.
Mam tylko nadzieję, że nie bedzie to niekończąca sie seria, ale całość zamknie sie w kilku ciekawych tomach.

Książka nie odbiega poziomem od części pierwszej - akcja toczy się wartko, dużo czarów, dużo dziwnych magicznych stworzeń, sporo zagadek i nieoczekiwanych odpowiedzi.

Nie mogę powiedzieć, by odpowiadał mi kierunek, w którym to zmierza. Co prawda poznajemy tu nieco lepiej Falina, ale póki co to postać niemal tragiczna. A rokowania Śmierci wypadają jeszcze gorzej... Biedna Alex. Swoją drogą mogłaby się wziąć w garść i coś zdecydować.

Wagabunda | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Grobowa Wiedzma powraca z kolejna zagadka kryminalna i nadal rozchwianym zyciem uczuciowym. Pomysl powielany w serii paranormalromance ciut nuzy - ona jedna taka cudna z lokami i ICH DWOCH co leca na nia na zaboj...By nie bylo nudno - ciut historii rodzinnych Alex, krasnoludki, hokus-pokus i Bardzo Czarny Charakter . Fajnie rowno opowiedziane tylko ta heroina z jej nieodlaczna torebka czasami zgrzyta ...

iza161 | 2014-03-18
Przeczytana: 17 marca 2014

Ciekawa,akcja za akcja, az troche za duzo-brakowalo mi szczegolow,jakis uczuc emocji, ktorych najwiecej wyczuwalam w Smierci :) ale ksiazka warta polecenia,zwlaszcza fanom tego typu ksiazek.

milman | 2017-05-12
boberowa | 2017-03-23