Grave Dance

Okładka książki Grave Dance Kalayna Price
Okładka książki Grave Dance
Kalayna Price Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Alex Craft (tom 2) fantasy, science fiction
Alex Craft (tom 2)
Penguin Books
2012-02-02
2012-02-02
Fantasy Urban Fantasy Żniwiarze

Okładka książki Only I Know the Ghoul Saved the World, Vol. 1 (light novel) Myoujin Katou, Kasu Komeshiro
Only I Know th... Myoujin Katou, Kasu...
Okładka książki Reincarnated as a Dragon Hatchling, Vol. 6 (light novel) Nekoko, Naji Yanagida
Reincarnated a... Nekoko, Naji Yanagi...
Okładka książki Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Light Novel) Vol. 25 Shirotaka, Rifujin na Magonote
Mushoku Tensei... Shirotaka, Rifujin ...
Okładka książki Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Light Novel) Vol. 24 Shirotaka, Rifujin na Magonote
Mushoku Tensei... Shirotaka, Rifujin ...
Okładka książki Hyperthief: A Tale of the Cytoverse Janci Patterson, Brandon Sanderson
Hyperthief: A ... Janci Patterson, Br...

Drugi tom przygód grobowej wiedźmy Alex Craft utrzymał poziom! Zagadka, z którą przyszło się mierzyć głównej bohaterce była równie intrygująca, co ta z pierwszego tomu, a do tego jej rozwiązanie nie okazało się wcale takie przewidywalne jak mogło się wydawać.

Do tego doszły jeszcze nowe moce, które objawiły się u Alex. Dziewczyna przez całą książkę, próbowała je jakoś okiełznać i przekonać się do czego jest zdolna.

Kolejnym ciekawym wątkiem była wizyta w Krainie Fae, gdzie Alex w tempie ekspresowym zdążyła poznać wszystkie Dwory i w większości je do siebie zrazić ;)

No i dochodzimy również do wątku miłosnego.... Szkoda mi ich wszystkich! I Alex i Fallina, a już szczególnie Śmierci (któremu to kibicuję od pierwszych stron, pierwszego tomu :D). Na chwilę obecną ich relacje są bardzo zagmatwane i naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć jak cała ta historia się dalej potoczy!

Grobowa Wiedzma powraca z kolejna zagadka kryminalna i nadal rozchwianym zyciem uczuciowym. Pomysl powielany w serii paranormalromance ciut nuzy - ona jedna taka cudna z lokami i ICH DWOCH co leca na nia na zaboj...By nie bylo nudno - ciut historii rodzinnych Alex, krasnoludki, hokus-pokus i Bardzo Czarny Charakter . Fajnie rowno opowiedziane tylko ta heroina z jej nieodlaczna torebka czasami zgrzyta ...

Po przeczytaniu "Grobowej wiedźmy", która zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, postanowiłam sięgnąć po tom 2 z serii "Alex Craft" i chciałabym napisać że się nie zawiodłam , niestety wyszło jak wyszło.

Po pokonaniu "złodzieja ciał" Alex zyskuje moce, o których nie ma pojęcia oraz nie potrafi ich używać. Zdarza jej się tworzyć rozdarcia w rzeczywistości, łącząc krainę wróżek ze światem ludzi, przez co zyskuje nie tylko, wrogów wśród władców Krainy ale również jako tkaczka płaszczyzn staje się bardzo pożądaną istotą. Współpracując z policją natrafia na makabryczne znalezisko w postaci odciętych lewych stóp. Dodatkowo po ponad miesięcznej nieobecności Falin zjawia się pod jej drzwiami ranny i nieprzytomny.Gdzie on był? Dlaczego się nie odzywał? I najważniejsze czego teraz od niej chce?

Jest to historia pełna magii, zagadek oraz nieprzerwanej akcji. Czytając miałam wrażenie że autorka miała bardzo dużo pomysłów w chwili pisania i na siłę starała się gdzieś wszystkie poupychać. Połowa kłopotów w które wpadła bohaterka w zupełności by wystarczyła, a tak jeszcze nie zdążyłam ochłonąć bo jednym mrożącym krew z żyłach stworze a już armia następnych czekała w kolejce.
I oczywiście znowu się przyczepię do wątku romantycznego, którego dla mnie było troszeczkę za mało. Pociągający Śmierć, który jest moim ulubieńcem, pojawia się i znika, a Falin ma swoją Królową i też dość często jest nieobecny. Mój wewnętrzny romantyk czuje niedosyt i ma nadzieję że w ostatnim kolejnym tomie z tej serii coś się ruszy w tym temacie.

"Grave Dance" podobnie jak "Grobową wiedźmę" bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Poprzez pierwszoosobową narrację, łatwo utożsamić się z Alex i przeżywać wszystkie przygody razem z nią,
jednak ten natłok akcji naprawdę mi przeszkadzał, nie zrozumcie mnie źle, ja naprawdę lubię jak coś się w książce "dzieje" ale tego było po prostu z a d u ż o.

Komu mogę polecić tę książkę?

Na pewno jest to książka dla młodzieży oraz być może dla młodzieży nieco starszej, lubiącej wszystko co z magią i czarami jest związane. Być może fanom lekkich kryminałów oraz niezbyt strasznych horrorów. Jeżeli szukacie natomiast miłosnych uniesień żeby zaspokoić swojego romantycznego "głoda", to niestety po tą pozycję nie radzę sięgać.

Książka nie odbiega poziomem od części pierwszej - akcja toczy się wartko, dużo czarów, dużo dziwnych magicznych stworzeń, sporo zagadek i nieoczekiwanych odpowiedzi.

Nie mogę powiedzieć, by odpowiadał mi kierunek, w którym to zmierza. Co prawda poznajemy tu nieco lepiej Falina, ale póki co to postać niemal tragiczna. A rokowania Śmierci wypadają jeszcze gorzej... Biedna Alex. Swoją drogą mogłaby się wziąć w garść i coś zdecydować.

Pierwsza część bardzo mi się spodobała więc z chęcią skusiłam się na kontynuację przygód Alex. Znów mamy zagadkę do rozwiązania i dwóch petentów do serca głównej bohaterki niestety kontynuacja dokładnie powiela schemat pierwszej części. Nic odkrywczego, nic zaskakującego, dokładnie to samo co w jedynce. Jeżeli liczycie na rozwiązanie sytuacji Śmierć v Wróżkowy goguś to się tego nie doczekacie, Alex wzdycha od jednego do drugiego co staje się nużące i osobiście zniechęca mnie do bohaterki. Patrząc że jeszcze są dwie kolejne części i podejrzewam że to nie koniec zapowiada się długoterminowy tasiemiec zanim cokolwiek się wyjaśni. Ja już raczej nie sięgnę po następne części bo szkoda czasu na czytanie tego samego, pod przykrywka małych kosmetycznych zmian.
P.S. Co do miłosnego trójkąta: zapisuję się do Team Śmierć :)

Ciekawa,akcja za akcja, az troche za duzo-brakowalo mi szczegolow,jakis uczuc emocji, ktorych najwiecej wyczuwalam w Smierci :) ale ksiazka warta polecenia,zwlaszcza fanom tego typu ksiazek.

Druga część Grobowej Wiedźmy zachwyca tak samo jak część pierwsza. Bohaterka znów ma zagadkę do rozwiązania, znów pakuje się w sam środek kłopotów. Akcja bardzo szybko mknie do przodu, kolejne wydarzenia następują po sobie szybko.
Postacie to jakby kontynuacja tego co było w części pierwszej, ale dodatkowo mamy tu pokazane królestwo wróżek i kilka innych postaci drugoplanowych.
Główna bohaterka dowieduje się o zdolnościach jakie posiada, a o których nie miala dotąd pojęcia.
Również pełen napięcia jest "trójkąt" miłosny czyli Alex, Falin i Śmierć.
Nie ukrywam, że jestem zwolenniczką tego ostatniego.

Poza tym co mogę jeszcze napisać? Zagadka kryminalna jest bardzo ciekawie poprowadzona i cieżko sie domyślić kto jest "tym złym". Książka wciągająca i ciężko sie oderwać.
Polecam tak samo jak część pierwszą. I niecierpliwie czekam na kolejny tom.
Mam tylko nadzieję, że nie bedzie to niekończąca sie seria, ale całość zamknie sie w kilku ciekawych tomach.

Hej :)

Czy wie ktoś gdzie znajdę ebook tomu 3 po polsku ? A może ktoś ma i chciałby się podzielić ? Będę wdzięczna za pomoc.
Przeczytałam dwie części i jestem ciekawa jak potoczą się dalej losy Alex.

Hej :)

Przeczytałam dwie części i jestem ciekawa jak potoczą się dalej losy Alex.

• Urban fantasy
  • Romans