Żegluga świętego Brendana opata

Wydawnictwo: ABOS
Navigatio sancti Brendani abbatis
83-85337-08-3
Małgośka

Dzieło nieznanego autora opowiada o podróży grupy zakonników pod przewodnictwem tytułowego Brendana, którzy chcąc odnaleźć Raj (tu: Ziemia Obietnic Świętych) podejmują się niebezpiecznej podróży. Trwająca 7 lat podróż, dała zakonnikom możliwość spotkania się z legendarnymi potworami i przeżycia różnych przygód. Dzieło pełne alegorii, które można tłumaczyć jako drogę chrześcijaństwa do zbawienia lub drogę człowieka do szczęścia.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://static1.tradoro.pl/3811/Z/zeglugaswietegobrendana.png