Tajemnica "San Diego"

Tłumaczenie: Agnieszka Macoń
Książka jest przypisana do serii/cyklu "dookoła świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Le Mystere Du San Diego
83-7200-100-6
nurkowanie, archeologia podwodna,
zhenzhu

Autor książki jest archeologiem podwodnym... i Sherlockiem Holmesem. Odkrywa prawdziwe przyczyny i miejsce zatonięcia hiszpańskiego galeonu u wybrzeży Filipin w 1600 roku. Pod kierunkiem Francka Goddio ekipa nurków odnajduje wrak statku z bezcennym skarbem - wspaniałymi okazami chińskiej porcelany. Pełna dramatyzmu relacja z owych wydarzeń i dokonań to lektura pasjonująca

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1981
Renax | 2014-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2014

Rzecz czyta się płynnie, szybko. Autor opisuje historię galeonu, oraz etapy wydobywania. Z mroków historii wydobywa się okrutna, ale zawsze aktualna prawda o ludziach: że ponad 300 ludzi zginęło przez niewiedzę dowódcy i jego pychę, pomimo że jego podwładni podpowiadali właściwe rozwiązania.
Czytałam, że badaczom towarzyszyła ekipa kamerzystów z National Geografic. Chciałabym obejrzeć ten film, bo już z opisów w książce wyłaniał się bajeczny obraz: rafy koralowe, egzotyczne stworzenia morskie i wrak.

Artur Schodziński | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Uwielbiam przygody. A ta lektura jest właśnie taką przygodą. Napisana z wielką pasją. Autor funduje czytelnikowi podróż w czasie i przestrzeni, od czytania starych manuskryptów po nurkowanie w morskiej toni. Polecam.

mosadi | 2014-08-04
Na półkach: Przeczytane, Historia
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Całkiem przypadkiem trafiłem na tę książkę, ale odłożyłem to, co czytałem wcześniej, i na dzień mnie zupełnie, zupełnie wcięło. Świetna, lekka i doskonale łącząca historię z nauką i przygodą. Super.
Dość powiedzieć, że zacząłem czytać jeszcze raz, zaraz po skończeniu.
Polecam zdecydowanie!

Macoma | 2016-10-12