Grdzeli hame
kronika, Gruzja, wojna
Anna

Autor wprowadza czytelnika w atmosferę groźnego i trudnego okresu, gdy po raz pierwszy usłyszano o okrutnych najeźdźcach, którzy pod wodza Czyngis-chana wtargnęli do Europy. Najazd Chorezmijczyków, a następnie Mongołów przerwał rozwój wspanialej kultury potężnego królestwa Gruzji epoki Szoty Rustawelego. Nastąpiła "długa noc"... Na tle ogólnego pogromu autor przedstawia tragiczne losy kilku...

Na tle ogólnego pogromu autor przedstawia tragiczne losy kilku wybitnych postaci ze świata artystycznego, politycznego i wojskowego ówczesnej Gruzji, dzieje ich twórczości, miłości, zdrady i poświęcenia.

źródło opisu: Opracowanie własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Anna | 2010-04-20
Przeczytana: 21 marca 2010

W tej książce znów widać przedstawienie Gruzinów a głównie jej części artystycznej, którą czeka schyłek. Największą zaletą jest przedstawienie spojrzenia zarówno Gruzinów jak i ich przeciwników.

Lynnka | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

Powieść bardzo dobra, w klimacie trochę przypomina powieści sienkiewiczowskie, szkoda tylko, że historia nie pozwoliła na bardziej optymistyczne zakończenie.

kardanik | 2011-09-02
Przeczytana: 02 września 2011

pierdoły? Może główny wątek "kaprawy", ale o społeczeństwie mówi wiele.
Jeśli Gruzja i Kaukaz to dla Was nie tylko kuchnia, góry i mainstream - polecam. Zdobądźcie egzemplarz z adnotacjami jakiegoś zapaleńca - warto!

Powieść o nie znanym kawałku świata.

sowidyl | 2016-10-22
dymek | 2016-09-16