Grdzeli hame
Anna

Autor wprowadza czytelnika w atmosferę groźnego i trudnego okresu, gdy po raz pierwszy usłyszano o okrutnych najeźdźcach, którzy pod wodza Czyngis-chana wtargnęli do Europy. Najazd Chorezmijczyków, a następnie Mongołów przerwał rozwój ws„długa noc”… Na tle ogólnego pogromu autor przedstawia tragiczne losy kilku wybitnych postaci ze świata artystycznego, politycznego i wojskowego ówczesnej...

Na tle ogólnego pogromu autor przedstawia tragiczne losy kilku wybitnych postaci ze świata artystycznego, politycznego i wojskowego ówczesnej Gruzji, dzieje ich twórczości, miłości, zdrady i poświęcenia.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

książek: 2057
Anna | 2010-04-20
Przeczytana: 21 marca 2010

W tej książce znów widać przedstawienie Gruzinów a głównie jej części artystycznej, którą czeka schyłek. Największą zaletą jest przedstawienie spojrzenia zarówno Gruzinów jak i ich przeciwników.

Lynnka | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

Powieść bardzo dobra, w klimacie trochę przypomina powieści sienkiewiczowskie, szkoda tylko, że historia nie pozwoliła na bardziej optymistyczne zakończenie.

kardanik | 2011-09-02
Przeczytana: 02 września 2011

pierdoły? Może główny wątek "kaprawy", ale o społeczeństwie mówi wiele.
Jeśli Gruzja i Kaukaz to dla Was nie tylko kuchnia, góry i mainstream - polecam. Zdobądźcie egzemplarz z adnotacjami jakiegoś zapaleńca - warto!

Powieść o nie znanym kawałku świata.

Horesz | 2017-02-07
sowidyl | 2016-10-22