Historia współczesnej myśli psychologicznej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wykłady z psychologii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Scholar
historia psychologii
Gawithh

W przyjętym w książce znaczeniu historia psychologii jest dyscypliną psychologiczną, a nie historyczną. Czytelnik, którym ma być prz ede wszystkim student psychologii, nie znajdzie więc w tym tomie ani kronikarskiego zapisu wydarzeń, ani pełnego rejestru poglądów i teorii psychologicznych. Na treść książki złożyły się problemy, którym psychologowie - począwszy od Wilhelma Wundta - z mniejszym l ub większym powodzeniem stawili czoło.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Piotr Winiarczyk | 2014-02-19
Przeczytana: 06 lutego 2014

Oj Rysiu, Rysiu... któż tą książkę zrozumie... :D A na poważnie - pomimo iż jest to książka naukowa, stwierdzam zbyt przesadnie zaawansowany język, szczególnie jak dla studenta psychologii na pierwszym semestrze. Mam wrażenie, że prof. Stachowski chciał się po prostu popisać elokwencją... Aczkolwiek uwielbiam ten hejt na Freuda: "Sigmund Freud miał dopiero dwa lata i znajdował się w analnej fazie rozwoju psychoseksualnego, czerpiąc zapewne zadowolenie erotyczne z wypróżnień."

Ka_Ha | 2014-03-10

Najbardziej ohejtowany przedmiot na studiach, ale wspominany z najczulszym rozrzewnieniem. Książki nie da się czytać. Stasia nie da się słuchać. A mimo wszystko pamiętamy o Arystotelesie i cholernych żeglowaniach Platona....

Olga Madej | 2014-04-16

Bolesna lektura...

trycha | 2014-03-11

Nikt tak nie prowadzi wywodu jak Ryszard S.

Mia | 2016-11-13
Na półkach: Studia, Przeczytane