Zaledwie kilka dni

literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
2002-01-01
2002-01-01
miłość przyjaźń sekrety cierpienie dojrzewanie młodzież

Denerwowali mnie bohaterowie, a szczególnie Justyna - główna bohaterka. Do końca czekałam na jakiś przełom, ale on nie nastąpił. Bohaterowie, oprócz tego, że denerwujący to w dodatku słabo wykreowani, a sceny z danego dnia skrótowo opisane. Dodatkowo opis trochę mnie zmylił. Ta książka nie była tym czego oczekiwałam.

Rewelacyjna książka dla młodzieży. Taka z typu "ku przestrodze". Czy można utrzymać przyjaźń odbijając swojej przyjaciółce jej chłopaka? Główna bohaterka jest kłamliwa, głupiutka, samolubna, zazdrosna i fałszywa - trochę mnie drażniła. Czy zmieni się i zacznie być dobrym człowiekiem? Podobno kłamstwo ma krótkie nogi...
Książka bardzo mi się podobała. "Zaledwie kilka dni" to niewielka objętościowa lektura od której nie sposób się oderwać. Polecam.

Książka bardzo mi się podobała. "Zaledwie kilka dni" to...

Powieść pisana jest w formie pamiętnika jednej z głównych bohaterek. Justyna i Grażyna przyjaźnią się od lat. Bywały kłótnie większe i mniejsze, ale ich przyjaźń przetrwała próby na które została wystawiona. Dziewczyny poróżnił jednak jak to często bywa chłopak. Robert to były chłopak Grażyny w którym zakochuje się Justyna. Nastolatka długo broni się przed uczuciem do tajemniczego chłopaka o złych oczach, jednak podczas wyjazdu do bacówki wpada po uszy. Przyjaźń przeżywa kryzys, a Robert po jakimś czasie zostawia także Justynę. Dziewczyna dopiero wtedy zaczyna rozumieć kim stała się, kiedy spotykała się z Robertem i poznaje powody dla których przyjaciółka odradzała jej ten związek.
Czy przyjaźń przetrwa a dziewczyny dadzą sobie jeszcze jedną szansę? Czy nastolatki zrozumieją jakie błędy popełniły? Dlaczego Robert postąpił podobnie już drugi raz?
Powieść Beaty Ostrowickiej to krótka książka o dorastaniu, przyjaźni, zdradzie chłopaka i próbach na które zostaje wystawiona każda relacja, nie ważne czy przyjaźń czy miłość. Autorka pokazuje czytelnikowi na co warto zwracać uwagę w życiu. Powieść polecam każdej nastolatce, która szuka książki o pierwszej miłości i przyjaźni dwóch dziewczyn.

Książka opowiada o pierwszej miłości, podwójnej zdradzie tego samego chłopaka i prawdziwej przyjaźni dwóch dziewczyn. Pozycja jest pisana w formie pamiętnika jednej z przyjaciółek. "Zaledwie kilka dni" nie powinna trafić do rąk dorosłych, gdyż na pewno nie do końca by zrozumieli postępowanie głównej bohaterki - Justyny, a z drugiej strony każdy z nas też był kiedyś w tym wieku. Życie w tym okresie ulega radykalnym zmianom i trzeba pamiętać, że wystarczy zaledwie kilka dni, by wszystko uległo zmianie...wywróciło się do góry nogami.
Książka jest idealna dla nastolatek, które mają problem z wyborem między miłością a przyjaźnią. Przeczytać warto, gdyż historia jest bardzo rzeczywista.

Powieść czytało się tym przyjemniej, że styl autorki wcale nie jest wymagający, a wbrew temu niesie ze sobą barwność opisów i plastyczność dialogów. Niesamowite wydanie z adekwatną do treści okładką jest dodatkową zachętą do przeczytania książki. Objętość powieści słusznie sugeruje, że jej lektura zajmuje wieczór, ale jej urok kryje się w tym, że dzięki barwnym, nieschematycznym postaciom, ciekawej historii, poruszeniu istotnego problemu, popycha ku rozmyślaniom na różne tematy, na długo pozostaje w pamięci i przez długi czas od jej przeczytania w myślach roztrząsa się wiele rzeczy z nią związanych. Gorąco zachęcam do przeczytania "Zaledwie kilku dni" wszystkie osoby, ale w szczególności powinny się z nią zapoznać szesnastolatki.

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/04/w-kilka-dni-dookoa-zycia.html

"Powieść dla nastolatek o dramatycznej pierwszej miłości, pierwszych cierpieniach i pierwszych krokach w dorosłość."
Po przeczytaniu tego z okładki książki, miałam wielką ochotę to przeczytać. Książka-notatnik tak bym to nazwała.
Opowiada o losach dwóch przyjaciółek - dziewczyn takie jak inne.
Książka po paru stronach wydała mi się średnio wciągająca, ale jednak wartościowa. Nie zawiodłam się, ale też nie jest to jakaś rewelacja na rynku książek o tematach typowo nastoletnich.
Przyjemnie się ją czyta i jest krótka.

Opowiada o losach dwóch przyjaciółek - dziewczyn takie jak inne.
Książka po paru stronach wydała mi się średnio wciągająca, ale jednak...

Przeczytałam tą książkę jako nastolatka 2 razy, bardzo przyjemna i lekka historia, lekko moralizująca bym nawet powiedziała. Polecam każdej 16 latce. :)

Śmieszna,zabawna książka.Na pewno ją jeszcze raz przeczytam.Polecam ;)

Śmieszna,zabawna książka.Na pewno ją jeszcze raz przeczytam.Polecam ;)

Opowieść o dwóch dziewczynach, najlepszych przyjaciółkach. Jedna z nich-Justyna zaczyna spotykać się potajemnie z chłopakiem drugiej. Wkrótce okazuje się, że Robert wcale nie jest wspaniałym księciem na białym koniu.Ciekawa książka,lekka i wartka fabuła.Dość przewidywalna ale nie można tego nie oczekiwać po książce o miłości. Lubię tę serię i dlatego 6/10

Książkę dobrze się czytało. Była rozrywką na jeden nudny wieczór. Historię Justyny szybko zapomniałam. Można przeczytać.

• Młodzieżowe
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Zaledwie kilka dni