Cieplarnia nad Rzeką Wschodnią

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Makalele | 2014-01-07
Luna | 2012-08-22
Przeczytana: lipiec 2012

Kiedy w książce wspomina się o innej książce, moja czujność automatycznie zwiększa się x2. Jeżeli jest to pozytywna opinia, a czytana pozycja na poziomie, dla mnie to najlepsza reklama. I nie tylko taka sytuacja doprowadziła mnie do Cieplarni. Jestem takim dziwnym człowiekiem, który naprawdę zwraca uwagę na brzmienie słów. Cały cykl Montgomery o Ani znacznie zyskał dzięki temu jednemu słowu- Avonlea. A kiedy w "Jednym dniu" pojawiły się słowa Muriel Spark, byłam przekonana, że prędzej czy później autorka zagości na mojej półce.

Nowy Jork, okres powojenny. Elsa i jej mąż Paul mieszkają w apartamencie z widokiem na Rzekę Wschodnią. Nie można ich nazwać parą normalną: kobieta spędza prawie cały swój czas wolny przy oknie, śmiejąc się do szyby. Od czasu do czasu idzie kupić buty. A za nią jej cień- padający w całkowicie innym kierunku, niż reszty ludzi. Na jednym z takich wypadów rozpoznaje byłego niemieckiego agenta w brytyjskim wywiadzie. Sytuacja zaczyna być niewygodna dla Paula,...

Konrad | 2017-01-30
huidhiud | 2016-02-09