Mata Hari. Legenda szpiegów

Tłumaczenie: Stefan Baranowski
Wydawnictwo: Mireki
5 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Red Dancer
838953357X
Mata Hari, Hari, szpieg
literatura faktu
Bastet

W książce Autor próbuje odtworzyć koleje losu najsłynniejszej kobiety-szpiega w historii. Kiedy Margaretha Zelle, 18-latka z Hagi, o dpowiada na ogłoszenie matrymonialne, wiąże się z dwukrotnie od niej starszym kapitanem holenderskiej armii i wyjeżdża do Holendersk ich Indii Wschodnich. Ich małżeństwo, nadszarpnięte gwałtownością meza i częstymi kłótniami, ulega rozpadowi. Po powrocie do Europy Margaretha przyjmuje pseudonim sceniczny Mata Hari i zaczyna nowe życie jako orientalna tancerka. Od Madrytu po Wiedeń otrzymuje wyb orne honoraria za egzotyczne tańce, które rozpoczyna w powiewnych wschodnich szatach, a kończy nago.
Czy jednak naprawdę ta femme fatale i egzotyczna piękność była niemieckim szpiegiem?

źródło okładki: wyd. Mireki

zabielka | 2015-01-12
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Nie ukrywam że spodziewałam się czegoś więcej po tej książce, Nie jest zła, napisana nawet w ciekawy sposób, jednak czegoś brakowało. Wydają mi cię w tej akurat książce nie potrzebne opisy, np tego jak produkuje się absynt, czy jak si,ę go pije, poświęcając na takie opisy cały rozdział, powielając to w kolejnym,,, Tak że ksiązka rozciągnięta jest chyba do granic możliwości,,,

artemis | 2013-03-23
Przeczytana: 25 marca 2013